تنظیم و استفاده از iCloud Photos

iCloud Photos به صورت یکپارچه با برنامه Photos کار می کند تا عکس ها و ویدیوهای شما را به صورت ایمن در آیکلود ذخیره کند و بر روی آیفون ،آیپد ،آیپاد تاچ ،مک ، تلوزیون اپل و iCloud.com ذخیره کند.

iCloud Photos

 

نحوه کارکردن آن چگونه است.

iCloud Photos به طور خودکار هر عکس و ویدئو را درآیکلود خود نگه می دارد، بنابراین می توانید هر زمان که بخواهید، از هر وسیله ای به کتابخانه خود دسترسی پیدا کنید. هرگونه تغییری که در مجموعه خود در یک دستگاه انجام می دهید، در سایر دستگاه های خود نیز تغییر می کند. عکسها و ویدیوهای شما به لحظات، مجموعه ها و سالها سازماندهی می شوند. و تمام Memories و People شما در همه جا به روز می شود. به این ترتیب شما می توانید به سرعت ، عضو خانواده یا دوست، شما را پیدا کند.

مجموعه شما به آیکلود آپلود می شود هر بار که دستگاه شما به Wi-Fi متصل می شود و باتری شما شارژ می شود. هنگامی که شما iOS 11 یا بالاتر دارید، کتابخانه شما نیز از طریق تلفن همراه به روزرسانی می شود. زمان لازم برای دیدن عکس ها و ویدیوهای شما در تمام دستگاه های شما و iCloud.com بسته به سرعت اینترنت دارد وممکن است برای هرکسی متفاوت باشد.

قبل از اینکه شروع کنید

۱. آیفون ،آیپد ،آیپاد تاچ خود را به آخرین سیستم عامل iOS ، مک خود را به آخرین MacOS و Apple TV 4K و Apple TV5 (نسل ۴) به۶ آخرین tvOS به روز  رسانی کنید.

۲. آیکلود را  روی تمام دستگاه های خود تنظیم کنید.

۳. اطمینان حاصل کنید که شما به iCloud با همان اپل آیدی یکسان در همه دستگاه های خود که می خواهید با iCloud Photos استفاده کنید، وارد شده اید.

۴. اگر شما یک رایانه شخصی ویندوز دارید، به ویندوز یا بالاتر آپدیت کنید و  آیکلود را برای ویندوز دانلود کنید .

iCloud Photos را روشن کنید

  • در آیفون، آیپد یا آیپاد تاچ خود با iOS 10.3 یا بالاتر، به تنظیمات> ]نام شما[ > iCloud عکس بروید، سپس iCloud Photos را روشن کنید.
  • در مک خود را با OS X 10.10.3 یا بالاتر، به تنظیمات سیستم iCloud بروید <  روی گزینه های عکس کلیک کنید سپس iCloud Photos را انتخاب کنید.
  • در Apple TV 4K و Apple TV (نسل ۴) با tvOS 9.2 یا بالاتر به تنظیمات > حسابها > آیکلود > Photos iCloud بروید.
  • در رایانه ویندوز خود، این مراحل را دنبال کنید .

در نسخه های قبلی iOS، macOS، tvOS، و iCloud برای ویندوز، iCloud Photos ، کتابخانه عکس آیکلود نامگذاری شد.

ویرایشهای خود را در همه دستگاههای خود مشاهده کنید

هنگام ویرایش در برنامه Photos بر روی دستگاه iOS یا Mac خود ، این عکس به طور خودکار در همه دستگاههای شما به روزرسانی می شود.بنابراین وقتی عکس خود را از آیفون خود برش می دهید یا تغییر می دهید، زمانی که به کتابخانه از مک خود دسترسی پیدا می کنید، تغییرات را مشاهده می کنید. اگر نظرتان عوض کنید و بخواهید به دید اولیه بازگردید، هیچ مشکلی نیست. عکس ها و ویدیو های اصلی در iCloud ذخیره می شوند و شما می توانید در هر زمان به آنها بازگردید.

حتی عکسها و ویدیوهایی که در یک دستگاه حذف میشوند، هر جا که از iCloud Photos استفاده میکنید، حذف کنید. و اگر می خواهید عکس بگیرید، می توانید آن را از آلبوم به تازگی حذف شده برای ۳۰ روز بازگردانید.

شما می توانید در آیفون، اپل، آیپاد لمسی یا مک خود ویرایش کنید و آنها را به طور خودکار درتلویزیون اپل مشاهده می کنید. کل مجموعه شما در تلویزیون اپل در دسترس است، از جمله خاطرات و آلبوم های اشتراکی شما.

انواع فایل هایی که می توانید با iCloud Photos استفاده کنید

عکس ها و فیلم های شما در آیکلود دقیقا همانطور که شما آنها را گرفته اید ذخیره می شود. همه تصاویر شما با فرمت های اصلی با رزولوشن کامل – HEIF، JPEG، RAW، PNG، GIF، TIFF، HEVC و MP4 – و همچنین فرمت های ویژه ای که با آیفون خود ضبط می کنید، مانند شلوغی، زمان گذر ، فیلم هایK 4، و عکس های زنده.

از عکس ها و ویدیوهای خود پشتیبان بگیرید

وقتی iCloud Photos را فعال میکنید، عکسها و ویدیوهایتان به طور خودکار به آیکلود آپلود میشوند. آنها در پشتیبان گیری آیکلود شما تکرار نمی شوند، بنابراین شما باید نسخه پشتیبان از کتابخانه خود را نگه دارید . شما می توانید عکس ها و فیلم های خود را از iCloud.com به کامپیوتر خود دانلود کنید و آنها را به عنوان یک کتابخانه جداگانه ذخیره کنید، آنها را با Image Capture یا Photos به رایانه دیگر انتقال دهید یا آنها را در یک درایو جداگانه ذخیره کنید.

اگر بر روی یک دستگاه با iOS 11 یا بالاتر یا MacOS High Sierra یا بالاتر هستید، عکسها و فیلمهایی که میگیرید در قالب HEIF و HEVC ذخیره میشوند . این فرمت ها از ذخیره سازی کمتر، با همان کیفیت استفاده می کنند.

عکسها و ویدیوهای اصلی خود را دانلود کنید

شما می توانید نسخه ای از عکس ها یا ویدیو های اصلی خود را در iCloud.com، iOS یا Mac دانلود کنید.

  • در iCloud.com، عکس ها را کلیک کنید و یک یا چند عکس و فیلم را که می خواهید برای دانلود انتخاب کنید.  در گوشه سمت راست بالای پنجره روی  کلیک کنید و نگه دارید  . اگر می خواهید محتویات خود را همانطور که ابتدا اسکن شده یا وارد شده را دانلود کنید، Unmodified Original را انتخاب کنید. برای فرمت JPEG یا H.264 – از جمله ویرایش ها، و حتی اگر آن را به صورت اصلی در  فرمت HEIF یا HEVC  – انتخاب موافق  روی دانلود کلیک کنید.

iCloud Photos چیست

  • در iOS، روی عکسها ضربه بزنید و یک یا چند عکس یا ویدیو را انتخاب کنید روی  ضربه بزنید  و دستگاهی را که میخواهید با آن اشتراک بگذارید را انتخاب کنید. اگر به کمک نیاز دارید، یاد بگیرید که چه کاری انجام دهید.
  • در مک، روی عکس کلیک کنید. یک یا چند عکس را انتخاب کنید. محتوا را به دسکتاپ خود بکشید، یا راست کلیک کرده و Share> AirDrop را انتخاب کنید.

اطمینان حاصل کنید که ذخیره سازی کافی دارید

عکس ها و فیلم هایی که در iCloud Photos  ۱۹ ذخیره می کنید از ذخیره آیکلود خود و ذخیره سازی دستگاه شما استفاده می کنند . و تا زمانی که فضای کافی درآیکلود و دستگاه خود دارید، می توانید به همان اندازه که عکس ها و فیلم ها را می خواهید ذخیره کنید.

هنگامی که شما برای آیکلود ثبت نام می کنید، به طور خودکار ۵ گیگابایت حافظه آزاد را دریافت می کنید. اگر شما نیاز به فضای بیشتری دارید،می توانید ذخیره سازی بیشتر iCloud را خریداری کنید . برنامه ها در یک ماه با قیمت ۵۰ دلار برای $ ۰٫۹۹ (USD) شروع می شوند. اگر شما طرح های ۲۰۰ GB یا ۲TB را انتخاب کنید، می توانید ذخیره سازی خود را با خانواده به اشتراک بگذارید . در مورد برنامه ها و قیمت ها در منطقه بیشتر بدانید .

صرفه جویی در فضا در دستگاه شما

iCloud Photos تمام عکس ها و ویدیوهای شما را در نسخه اصلی و با وضوح بالا نگه می دارد. هنگامی که بهینه سازی ذخیره سازی را روشن می کنید می توانید فضا را در دستگاه خود ذخیره کنید.
بر روی آیفون، آیپد ،آیپاد تاچ

۱. تنظیمات> ]نام شما[> iCloud را ضربه بزنید.

۲. روی عکس ضربه بزنید.

۳. بهینه سازی [دستگاه] ذخیره را انتخاب کنید.

در Mac شما:

۱. برنامه Photos را باز کنید و روی عکسها در نوار منو کلیک کنید.

۲. روی تنظیمات کلیک کنید.

۳. به برگه iCloud بروید و تنظیمات ذخیره سازی را انتخاب کنید.

اگر Optimize Storage روشن کردید iCloud Photos به طور خودکار اندازه کتابخانه خود را بر روی دستگاه شما مدیریت می کند . عکس ها و ویدیوهای اصلی شما در آیکلود ذخیره می شوند و نسخه های صرفه جویی در فضا ی دستگاه شما ذخیره می شوند. کتابخانه شما تنها زمانی به فضا نیاز دارد که از عکسها و فیلمهایی که به کمترین دسترسی دارند استفاده کنید. شما می توانید عکس ها و فیلم های اصلی را از طریق
Wi-Fi یا تلفن همراه هنگامی که به آنها نیاز دارید، دانلود کنید. شما می توانید بهینه سازی ذخیره سازی بر روی آی فون، اپل، آی پاد لمسی، و مک استفاده کنید.

اگر شما دانلود اصلی را روشن کنید، iCloud Photos عکس ها و ویدیوهای اصلی شما را در آیکلود و در دستگاه شما ذخیره می کند.

توقف آپلود کتابخانه به iCloud

هنگامیکه iCloud Photos را روشن می کنید، مدت زمان طول کشیدن آپلود برای عکس ها و ویدیوهای شما به آیکلود بستگی به اندازه مجموعه شما و سرعت اینترنت شما دارد. اگر تعداد زیادی عکس و فیلم داشته باشید، آپلود شما ممکن است زمان بیشتری را نسبت به معمول طول بکشد  شما می توانید وضعیت را مشاهده کنید و مکث آپلود را برای یک روز متوقف کنید.

  • در آیفون، اپل، یا آی پاد لمسی خود، به تنظیمات> ]نام شما [>آیکلود >عکس بروید. شما همچنین می توانید برنامه عکس را باز کنید، به سربرگ عکس بروید و به پایین صفحه خود بروید.
  • در مک خود، برنامه Photos را باز کنید. Photos را در نوار کناری انتخاب کنید، سپس روی عکس ها یا لحظات در لیست زبانه ها در نوار ابزار کلیک کنید. به پایین عکس های خود رفته و با کلیک بر روی مکث یا توقف آپلود را متوقف کنید.

بیشتر بدانید

اطلاعات مربوط به محصولاتی که توسط اپل تولید نمی شوند یا وب سایت های مستقل که توسط اپل کنترل نشده یا آزمایش نشده اند; بدون توصیه یا تایید ارائه می شود; اپل هیچ مسئولیتی در قبال انتخاب; عملکرد و یا استفاده از وب سایت یا محصولات شخص ثالث ندارد. اپل هیچ دلیلی درباره دقت و صحت وب سایت ثالث ندارد; خطر استفاده از اینترنت ذاتی است; برای اطلاعات بیشتر۳۱( با فروشنده تماس بگیرید ); نامهای شرکت و محصولات دیگر ممکن است علائم تجاری صاحبان مربوطه باشند.