آیتونز

آیتونز چیست؟

آیتونز محصولی نرم افزاری بوده و از طرف شرکت اپل برای مدیریت دستگاه های مبتنی بر سیستم‌عامل آی‌او‌اس توسعه داده شده است. با توجه به نیاز کاربران آیفون، آیپد و آیپاد به این نرم افزار آشنایی با شیوه استفاده از این نرم افزار جزو نیازهای کاربران خواهد بود.

در این آموزش شما را با نحوه اضافه کردن نرم افزار، موزیک، عکس و فایل به آیفون ،آیپد و آیپاد آشنا خواهیم کرد.برای استفاده از آیتونز ( itunes ) باید یک حساب کاربری اپل و یا به عبارت دیگر یک اپل آیدی داشته باشید. برای آموزش ساخت اپل آیدی به این مقاله مراجعه نمایید.

آیتونز چیست
کاربرد آیتونز

کاربرد ایتونز :

ایتونز را می‌توان نرم‌افزار مدیریت دیوایس‌های آی او اس نامید.
آیفون ، آیپد و آیپاد برای همگام شدن با اطلاعات مورد نظر شما به آیتونز نیاز دارند.
ایتونز ( itunes ) قابلیت نصب بر روی سیستم عامل مک و ویندوز را دارد.
باید توجه داشته باشید که شرکت اپل از نسخه ۱۲.۷ این نرم افزار امکان نصب اپلیکیشن را با محدودیت مواجه ساخته است. از این رو چنانچه قصد انتقال و نصب اپلیکیشن از کامپیوتر خود به آیفون و یا آیپد خود دارید از نسخه  ۱۲.۶.۳ ایتونز استفاده کنید.برای دریافت ایتونز اینجا کلیک کنید.

آیتونز موزیک

مدیریت موزیک در آیتونز :

آموزش ساخت PlayList در آیتونر

از منوی File گزینه‌ی New را انتخاب و New PlayList nا انتخاب کنید.
سپس نامی برای لیست آهنگ‌هایی که ساخته‌اید انتخاب کنید و روی Done کلیک کنید .
حال به بخش Playlists مراجعه کرده و لیست ساخته شده را مشاهده نمایید.

آموزش آیتونز

ساخت اپل آیدی به کمک آیتونز

۱- ایجاد یک ایمیل شخصی و معتبر

چنانچه یک ایمیل شخصی و معتبر ندارید به کمک وبسایت یاهو و یا گوگل که امکان ایجاد ایمیل به کاربران ایرانی را نیز فراهم کرده اند وارد شده و یک ایمیل ایجاد کنید.

 

ایتونز

آموزش آیتونز برای آیفون

آموزش ساخت رینگتون برای آیفون به کمک آیتونز

اگر شما هم جزو افرادی هستید که قصد دارید زنگ دلخواه و مورد علاقه خود را بر روی آیفون خود داشته باشید آموزش این بخش برای شما بسیار کاربردی خواهد بود.پس با سیبانه همراه باشید.
برای ساخت زنگ دلخواه تماس ابتدا روی آهنگ مورد نظر خود که به آیتونز ( itunes ) انتقال داده‌اید ( آموزش انتقال آهنگ به آیتونز ) کلیک راست کنید و سپس در منوی باز شده روی گزینه‌ی Get info کلیلک کنید. سپس وارد بخش Option شده و در قسمت Start Time زمان شروع آهنگ رینگتون را انتخاب کنید. همین اقدام را برای Stop Time نیز انجام دهید .سعی کنید این بازه کمتر از ۲۵ و بیشتر از ۵۰ ثانیه نباشد.روی Ok کلیک کرده و منتظر پخش آهنگ شوید.حال روی این آهنگ جدیدی که ساخته‌اید راست کلیلک کرده و گزینه Create MP3 version انتخاب کنید.

آهنگ جدید را که با فرمت MP3 ساخته شده را انتخاب کرده و به کمک ویژگی Drag کردن آنرا بکشید و در محیط Desktop رها کنید.آنرا مجددا انتخاب کرده و فرمت آنرا از MP3 به M4r تبدیل کنید.فرایند ساخت رینگتون با موفقیت پایان یافته است و تنها یک قدم تا انتقال آن به آیفون باقی مانده است.حال مجددا فایل جدید را به کمک آموزش انتقال موزیک به آیتونز به Library آیتونز انتقال دهید.آیفون خود را به کامپیوتر و آیتونز وصل کنید. در بخش مدیریت دیوایس گزینه‌ی Tones را انتخاب کرده و Sync Tones را انتخاب کنید.
تذکر : چنانچه بخش Tonesدر قسمت مدیریت دیوایس موجود نبود از بخش تنظیمات وارد Perference شده وتب General را انتخاب کنید. از بخش Source تیک گزینه‌ی Tones را انتخاب کنید.

تنظیمات آیتونز ( itunes )

برای اعمال تنظیمات از قبیل تغییر محل ذخیره سازی اطلاعات و به عبارت دیگر Library آیتونز  وارد بخش Perfrences می‌شویم. ۸ تب مختلف برای ما به نمایش درمی‌آیند.

تب General

نام Library مورد نظر را می‌توان از این بخش تعیین کرد.اندازه نوشته‌ها و برخی تنظیمات عمومی از این بخش قابل اعمال است.

آیتونز برای کامپیوتر

دانلود آیتونز

دانلود آیتونز

نرم افزار  آیتونز برای سیستم عامل مک و ویندوز عرضه شده و قابل استفاده است.

آموزش دسترسی به AppStore از طریق آیتونز
اپل امکان دسترسی به اپ استور را در نسخه ۱۲.۷ و بالاتر آیتونز محدود کرده است. از این رو چنانچه تمایل دارید هم‌چنان به فروشگاه اپ استور اپل از طریق آیتونز ( itunes ) دسترسی داشته باشید از نسخه زیر برای سیستم عامل مک و ویندوز استفاده کنید.
توجه داشته باشید این نسخه از آیتونز با نسخه Mojave سیستم عامل مک سازگاری ندارد.

دانلود آیتونز >

انجمن آیتونز در اپل استور ایرانی

شرکت در انجمن آیتونز سیبانه

اطلاعات و تجربیات خود در زمینه آیتونز را باسایر کاربران اپل ایرانی سیبانه به اشتراک بگذارید.

ورود به انجمن ایتونز >

ارورهای آیتونز و راه حل رفع آن‌ها

نرم افزار آیتونز بیشتر از هر نرم افزار دیگری با زبان کامپیوتر با شما سخن می‌گوید و معمولا مشکلات ایجاد شده به وسیله‌ی کدهایی به کاربر اطلاع رسانی می‌شود. گاهی این کدها باعث سردرگمی کاربران می‌شوند.برای رفع ارورهای ایتونز ( itunes ) کاربران باید ابتدا با پیغام این ارور آشنا شوند سپس بتوانند نسبت به رفع آنها اقدام کنند.
در این آموزش به تشریح معنا و مفهوم هریک از این کدها و ارورهای ایتونز می‌پردازیم و راه حل جامع رفع آنها را برای شما بازگو می‌کنیم. با سیبانه همراه باشید.

لازم به ذکر است که این رورها به ترتیب کدها دسته بندی و در اختیار شما قرار می‌گیرد.