آیکلود

آیکلود چیست؟

اپل در سال ۲۰۱۱ از سرویس ابری خود به نام آیکلود پرده برداری کرد. این سرویس که در کنار آیفون ۴S معرفی شد، توانست امکانات و قابلیت‌های ویژه‌ای را برای کاربران محصولات اپل ایجاد کند.قبل از اپل شرکت‌هایی نظیر Dropbox با سرویس‌های ابری خود توانسته بودند کاربرانی را به سمت خود جذب کنند، اما بلاشک ایکلود را می‌توان یک تغییر و جهشی انقلابی در حوزه سرویس‌های ابری دانست.آیکلود فضایی ابری برای ذخیره سازی اطلاعات کاربران محصولات اپل میباشد.اپل ۵ گیگابایت از این فضا را به طور رایگان در اختیار کاربران خود قرار می‌دهد که بعد از ساخت اپل آیدی در اختیار شما قرار می‌گیرد.

کاربران محصولات اپل می‌توانند اسناد , مدارک , عکس ها و … را  در این فضا ذخیره کنید و از تمام دیوایس‌های اپلی خود از قبیل آیفون ، آیپد ، مک و … به آنها دسترسی داشته باشند. اپل اطلاعات دقیقی از محل دیتاسنتر آیکلود در اختیار رسانه‌ها قرار نداده است اما گزارشات حاکی از آن است که این دیتاسنتر در ایالت کارولینا مستقر شده و ابعادی وسیع‌تر از دیتاسنتر شرکت گوگل را در بر می‌گیرد.

آیکلود

کاربرد آیکلود

سرویس آیکلود این امکان را برای کاربران محصولات اپل فراهم ساخته تا در هر مکان و زمان و بدون نیاز به دسترسی به دیوایس خود به اطلاعات مورد نیاز خود دسترسی داشته باشند. سرویس ایکلود از طریق دیوایس‌های اپل و وبسایت icloud.com قابل دسترسی است. برای استفاده از این سرویس باید از طریق اپل  آیدی خود Sign in شوید و به اطلاعات مورد نیاز خود دسترسی یابید.

 

سرویس ابری ایکلود امکان ذخیره سازی عکس‌ها، فیلم ها، اسناد و اطلاعات درون اپلیکیشن‌ها را برای کاربران محصولات اپل فراهم می سازد. به کمک این سرویس شما می توانید از دیوایس خود در هر لحظه بک آپ برداری کنید و یا فایل بک آپ خود را بر روی دیوایس مورد نظر ریستور کنید.

آشنایی با ریستور بک آپ از آیکلود >

دانلود آیکلود

آموزش فعالسازی آیکلود

برای فعالسازی آیکلود ابتدا باید یک اپل آیدی داشته باشید.

 آموزش ساخت اپل آیدی >

فعالسازی آیکلود به کمک محصولات سخت افزاری افزاری اپل از قبیل آیفون ، آیپد ، مک بوک و … و یا از طریق وبسایت رسمی سرویس آیکلود به آدرس icloud.com میسر است.

فعالسازی آیکلود در سیستم عامل iOS

برای فعالسازی آیکلود در آیفون و سایر دیوایس‌های آی او اس  وارد نرم افزار Settings شده و  گزینه‌ی Sign in to iCloud را انتخاب می کنیم. به کمک اپل آیدی خود در این بخش Sign in شده و به خدمات ارائه شده توسط ایکلود دسترسی پیدا کنید.

ایکلود

ایکلود چه خدماتی را در اختیار کاربران خود قرار می‌دهد.

ایمیل

با فعالسازی آیکلود خود که از طریق محصولات اپل و یا از طریق وبسایت icloud.com میسر است می‌توانید به سرویس ایمیل آیکلود خود دسترسی داشته باشید.زمانی که شما با اپل آیدی خود در سرویس ایکلود Sign in می‌شوید،اپل یک ایمیل با پسوند icloud برای شما ایجاد می‌کند. برای مثال فرض کنید اپل آیدی شما sibaneseed@yahoo.com  می‌باشد. با فعالسازی حساب آیکلود خود یک ایمیل با آدرس sibaneseeed@icloud.com برای شما ایجاد می‌شود که به اپل آیدی شما خواهد بود.

iCloud Activation

تست

آشنایی با سرویس iCloud Activation

ویژگی iCloud Activation همراه با معرفی نسخه ۷ سیستم عامل iOS یعنی iOS 7 معرفی گردید. براساس این ویژگی چنانچه کاربری از سرویس آیکلود در آیفون و یا سایر دیوایس‌های خود استفاده کند هنگام ریستور و یا آپدیت نیاز به وارد کردن اپل ایدی و پسوورد خود خواهد بود.این ویژگی بدین منظور طراحی و توسعه داده شده است که چنانچه آیفون شما گم شود و یا به سرقت برود امکان استفاده از آن برای شخص  سارق وجود نداشته باشد.

هنگامی که شما سرویس ایکلود را در آیفون خود استفاده و قابلیت Find My iPhone را در آن فعال می‌کنید علاوه بر امکان مشاهده موقعیت جغرافیایی دیوایس خود به ویژگی‌های امنیتی جدیدی دسترسی می‌یابید که از جمله‌ی آنها iCloud Activation است.
این ویژگی در کنار تمام مزیت‌های خود گاهی می‌تواند دردسر ساز نیز شود. فرض کنید آیکلود را در دیوایس خود فعال و رمز آن را فراموش کرده‌اید.اگر به سوالات امنیتی اپل آیدی خود دسترسی نداشته باشید هنگام آپدیت و یا ریستور آیفون خود با مشکل بزرگی مواجه خواهید شد و برای آنکه بتوانید از آیفون خود استفاده کنید باید به اپل آیدی و رمز آن  دسترسی داشته  باشید.

انجمن آیکلود در اپ استور ایرانی

شروع بحث و گفتگو در مورد آیکلود

اطلاعات و تجربیات خود در زمینه آیتونز را باسایر کاربران اپل ایرانی سیبانه به اشتراک بگذارید.

ورود به انجمن آیکلود >