اگر رمز عبور اپل آیدی خود را فراموش کرده اید

اگر در هنگام تلاش برای ورود به سیستم با رمز عبور اپل آیدی خود مشکلی دارید، از این مراحل برای بازنشانی آن استفاده کنید و دسترسی به حساب خود را دوباره دریافت کنید.

فراموش کردن رمز اپل آیدی

اپل آیدی شما حساب کاربری شماست که برای همه چیزهایی که با اپل انجام می دهید; مانند زمانی که فروشگاه اپ استور،آیتونز را خریداری می کنید; وارد سیستم iCloud شوید، یک برنامه خریداری کنید و غیره; برای بازنشانی رمز عبور خود، باید آدرس ایمیل اپل آیدی خود را بدانید.  آدرس ایمیل اپل ID خود را نمی دانید؟

گذرواژه خود را بازنشانی کنید

دستورالعمل ها بر اساس نوع امنیتی که برای اپل آیدی خود استفاده می کنید متفاوت است. به عنوان مثال، اگر از شما خواسته شود شماره تلفن خود را تایید کنید، از مراحل احراز هویت دو عامل استفاده کنید. نوعی که استفاده میکنید را انتخاب کنید:

احراز هویت دو عامل

اگر شما دارای شناسه دو مرحله برای اپل آیدی خود هستید; می توانید رمز عبور خود را از هر آیفون، iPad، iPod touch، یا Mac قابل اعتماد با یک رمز عبور یا کد گذرواژه فعال کنید . می توانید به همه ی دستگاه های خود دسترسی پیدا کنی.

بر روی آیفون، آیپد یا آیپاد لمسی خود

۱. اطمینان حاصل کنید که دستگاه شما دارای iOS 10 یا بالاتر است .

۲. به تنظیمات بروید

۳. روی [نام خودتان ]> رمز عبور و امنیت> تغییر رمز عبور ضربه بزنید; سپس مراحل روی صفحه را برای به روز رسانی گذرواژه خود دنبال کنید; برای iOS 10.2 یا قبل از آن، روی icloud >نام خودتان > رمز عبور و امنیت> تغییر رمز عبور ضربه بزنید; سپس مراحل روی صفحه را دنبال کنید.

فراموش کردن رمز عبور اپل آیدی

آیا نیاز به کمک در مرحله قبلی دارید؟ شما ممکن است به iCloud وارد نشده باشید; باز کردن تنظیمات و روی «ورود به دستگاه [خود را وارد کنید]»> «اپل آیدی ندارید یا آن را فراموش کرده اید»; سپس مراحل روی صفحه را دنبال کنید. برای iOS 10.2 یا قبل از آن; روی iCloud> Forgot ID یا Password کلیک کنید و سپس مراحل روی صفحه را دنبال کنید.

در Mac شما

۱. به منوی اپل > تنظیمات سیستم بروید، سپس روی iCloud کلیک کنید.

۲. جزئیات حساب را انتخاب کنید. 

۳. اگر از شما خواسته شده است که رمز عبور اپل آیدی خود را وارد کنید; روی «حذف اپل ID یا رمز عبور» کلیک کنید و دستورالعمل های روی صفحه را دنبال کنید. شما می توانید مراحل نهایی زیر را انجام دهید.

۴. روی Security> Reset Password کلیک کنید. قبل از اینکه بتوانید رمز عبور اپل آی دی خود را بازنشانی کنید; باید رمز عبور مورد استفاده برای باز کردن مک خود را وارد کنید.
آیا ندر این مراحل به کمک احتیاج دارید؟ شما ممکن است به iCloud وارد نشده باشید; به منوی اپل > تنظیمات سیستم بروید، سپس روی iCloud کلیک کنید. روی فراموش کرن اپل آیدی یارمز ” کلیک کنید و مراحل روی صفحه را دنبال کنید.

از یک کلید بازیابی استفاده کنید

اگر اپل ID خود را از تأیید دو مرحله ای تا احراز هویت دو عامل در iOS 11 و بالاتر یا MacOS High Sierra و بعدا به روز کنید; و شما یک کلید بازیابی دارید، می توانید از کلید بازیابی برای کمک به بازنشانی گذرواژه خود استفاده کنید.

اگر شما نمی توانید به هیچ یک از دستگاه های خود دسترسی پیدا کنید

قرض گرفتن یک آیفون، آیپد یا آی پاد لمسی یک دوست یا عضو خانواده، و این مراحل را دنبال کنید:

۱. برنامه Find My iPhone را باز کنید.

۲. وقتی یک صفحه ورود به سیستم ظاهر می شود; مطمئن شوید که فیلد اپل آیدی خالی است. اگر نام کاربری فرد دیگری را می بینید، آن را پاک کنید.

۳. بر روی آیکون Apple ID یا Password کلیک کنید و سپس مراحل روی صفحه را دنبال کنید.

یک ورود به سیستم را نمیبینید؟ خروج از سیستم، اطمینان حاصل کنید که جای اپل ایدی خالی است; سپس از اپل آیدی یا رمز عبور خود را غیرفعال کنید و مراحل روی صفحه را دنبال کنید.

آیا مراحل قبلی را امتحان کردید اما به نتیجه نرسیدید؟ شما هنوز هم می توانید گذرواژه خود را بازنشانی کنید و  با بازیابی حساب دوباره به حساب خود دسترسی پیدا کنید .

ایمیل، رمز عبور و سوالات امنیتی

۱. به صفحه حساب اپل آیدی خود بروید و روی «حذف اپل ID یا رمز عبور» کلیک کنید.

۲. اپل آیدی خود را وارد کنید آیا اپل ID خود را فراموش کرده اید؟

۳. گزینه ای برای بازنشانی رمز عبور خود را انتخاب کنید، سپس Continue را انتخاب کنید.

۴. نحوه تنظیم رمز عبور خود را انتخاب کنید.

  • برای پاسخگویی به سوالات امنیتی خود، “پاسخ سوالات امنیتی” را انتخاب کنید و بقیه مراحل را دنبال کنید.
  • برای دریافت ایمیل به جای آن، «دریافت ایمیل» را انتخاب کنید. برای بازنشانی گذرواژه خود، از ایمیلهایی که به آدرس اصلی یا آدرس ایمیل شما نجات می دهید استفاده کنیدایمیل دریافت نکردید؟
  • در صورت درخواست کلید بازیابی، از مراحل احراز هویت دو عامل یا تأیید صحت دو مرحلهای  استفاده کنید.

فراموش کردن پسورد اپل آیدی

بعد از اینکه گذرواژه خود را بازنشانی کردید، از شما خواسته می شود دوباره با رمز جدید خود وارد شوید. همچنین ممکن است لازم باشد گذرواژهتان را در تنظیمات در دستگاههایتان بهروزرسانی کنید .

تأیید صحت دو مرحلهای

۱. به صفحه حساب اپل آیدی خود بروید و روی «حذف اپل ID یا رمز عبور» کلیک کنید.  اگر خواسته شود شماره تلفن خود را تأیید کنید یا به جای آن از گامهای احراز هویت دو عامل استفاده کنید .

۲. آدرس اپل آیدی خود را وارد کنید، گزینه ای برای بازنشانی رمز عبور خود را انتخاب کنید، سپس Continue را انتخاب کنید، آیا اپل آیدی خود را فراموش کرده اید؟

۳. رمز بازیابی خود را برای تایید دو مرحله ای وارد کنید . *

 

۴. یک دستگاه معتبر را انتخاب کنید. * ما یک کد تأیید برای دستگاه شما ارسال می کنیم.

۵. کد تأیید را وارد کنید.

۶. یک رمز عبور جدید ایجاد کنید، سپس Reset Password را انتخاب کنید.

بعد از اینکه گذرواژه خود را بازنشانی کردید، از شما خواسته می شود دوباره با رمز جدید خود وارد شوید. همچنین ممکن است لازم باشد گذرواژهتان را در تنظیمات در دستگاه هایتان به روزرسانی کنید .

* اگر به طور دائم کلید بازیابی خود را از دست دادید یا به دستگاه مورد اعتماد خود دسترسی پیدا کردید ، نمیتوانید گذرواژه خود را تغییر دهید.

کمک بیشتری میخواهید.