استفاده ار رمز عبور برای آیفون ،آیپد ،آیپاد لمسی

از نحوه تنظیم پسورد برای آیفون ، تغییر و استفاده از رمزعبور در آیپد ،آیپاد لمسی آشنا بشید.

 

یک کد گذرواژه برای دستگاه iOS خود تنظیم کنید تا از اطلاعاتتان محافظت کند. اگر دستگاه شما از Touch ID پشتیبانی می کند،شما می توانید از اثر انگشت خود به جای گذرواژه خود استفاده کنید . اگر دستگاه شما از Face ID پشتیبانی کند، می توانید به جای کد عبور خود از شناسه چهره استفاده کنید . هنگامی که شما موارد زیر را انجام می دهید، دستگاه شما به کد عبور خود نیاز دارد:

. دستگاه خود را روشن یا راه اندازی مجدد کنید
. دکمه صفحه اصلی را فشار دهید یا انگشت خود را بالا ببرید تا دستگاه شما باز شود
. نرم افزار خود را به روز رسانی کنید.
. دستگاه خود را پاک کنید
. تنظیمات کد گذرواژه را مشاهده یا تغییر دهید
. تنظیمات پیکربندی iOS را نصب کنید

یک کد رمز عبور آیفون تنظیم کنید

۱. در آیفون X و به بعد، به تنظیمات> Face Id و رمز عبور بروید. در مدل های قبلی آیفون، به Touch ID و Passcode بروید. در دستگاه های بدون Touch، به تنظیمات> رمز عبور بروید.
۲. بر روی روشن کردن رمز عبور روشن.ضربه بزنید

رمز عبور آیفون

۳. رمز عبور شش رقمی را وارد کنید یا گزینه های Passcode را ضربه بزنید تا به کد عددی چهار رقمی، یک کد عددی سفارشی یا یک کد عددی اختصاصی تنظیم کنید.

۴. رمز عبور خود را دوباره وارد کنید تا آن را تأیید کنید و آن را فعال کنید.

کد رمز عبور آیفون یا تنظیمات پسفورد آیفون خود را تغییر دهید

در آیفون X وبه بعدر، به تنظیمات< Face Idو رمز عبور بروید. در مدل های قبلی آیفون، به تنظیمات بروید< Touch و رمز عبور را لمس کنید. در دستگاه های بدون Touch، به تنظیمات< رمز عبور بروید.

شما چند تنظیمات و گزینه ها را خواهید یافت:

. خاموش کردن رمز عبور: برای خاموش کردن رمز عبور خود این گزینه را ضربه بزنید.

. تغییر رمز عبور: کد عبور جدید شش رقمی جدید را وارد کنید. یا گزینه های Passcode را ضربه بزنید تا به کد عددی چهار رقمی، یک کد عددی سفارشی یا یک کد عددی اختصاصی را تنظیم کنید.

. نیازمند رمز عبور:  به محض اینکه صفحه خود را قفل می کنید، پیش فرض این تنظیم از شما خواسته خواهد شد که رمز عبور خود را برای باز کردن قفل وارد کنید. اگر نمیخواهید نیاز به مجوز فوری داشته باشید، این تنظیم را تغییر دهید (برای امنیت خودتان، اگر شما از Touch ID یا Apple Pay استفاده می کنید، نمی توانید از نیاز مجدد کد عبور تغییر دهید.)

. اجازه دسترسی هنگامی که قفل شده است: از این گزینه برای دسترسی به برخی از ویژگی های زمانی که دستگاه شما قفل است، از جمله  نمایش امروز ، مرکز اطلاع رسانی ، سیری ، پاسخ با پیام،  مرکز کنترل ، کیف پول ، لوازم جانبی USB .

. پاک کردن داده ها: پس از ده بار کد عبور شکست خورده، انتخاب کنید که آیا دستگاه خود را بطور خودکار پاک کنید. اگر این گزینه را فعال نکنید، پس از ده تلاش شکست خورده، دستگاه شما باید در iTunes بازگردانده شود.

برای پسفورد آیفون کمک بگیر

مراحل در این بخش را برای کمک به چیزهایی مانند تنظیمات کد عبور،بازکردن رمز گوشی اپل، هشدارها و کلمه عبور فراموش شده دنبال کنید.
اگر یک هشداربه شما میگوید باید رمز عبور خودرا تغییر دهید یا شما نمی توانید تنظیمات کد عبور خود را تنظیم کنید
پروفایل های پیکربندی و حساب های ایمیل بر اساس مایکروسافت تبادل (مشترک با دستگاه های کسب و کار و یا آموزش و پرورش) گاهی اوقات خط مشی های کد گذرواژه ای دارند که باعث ایجاد چنین مسائلی می شوند:

. شما نمی توانید کد عبور خود را خاموش کنید.
. شما نمی توانید تنظیمات کد گذرواژه را تغییر دهید زیرا آنها در دسترس نیستند، خاکستری یا کم نور هستند.
. شما یک هشدار در مورد یک مجوز Passcode را می بینید. به عنوان مثال، شما ممکن است پیامی بیاورید که می گوید شما باید کد گذرواژه خود را برای باز کردن قفل در ۶۰ دقیقه تغییر دهید.

پسفورد آیفون

برای کمک به مدیر بخش فناوری اطلاعات، با مدیر خود تماس بگیرید اگر از نمایه پیکربندی و حساب مایکروسافت Exchange استفاده نکنید یا اگر دستگاه شما شخصی باشد، مطمئن شوید که دستگاه خود را به آخرین نسخه سیستم عامل iOS ارتقا دهید .

اگر گذرواژه خود را فراموش کرده اید

اگر شما یا شخص دیگری چندین بار رمز عبور را اشتباهی وارد کند، دستگاه شما به طور موقت خود را غیر فعال میکند. اگر چنین است، با رمز عبور فراموش شده یا دستگاه غیرفعال تماس بگیرید  یا اگر رمز عبور خود را فراموش کرده اید، یاد بگیرید که چه کاری انجام دهید .