احراز هویت دو عامل برای اپل آیدی

احراز هویت دو عامل قابلیتی اضافه برای اپل آیدی شما طراحی شده است تا اطمینان حاصل شود که شما تنها کسی هستید که می توانیید به حسابتان دسترسی داشته باشید حتی اگر کسی رمز عبور شما را بداند.

احراز هویت دو مرحله ای اپل آیدی

چگونه کار می کند

با احراز هویت دوگانه، حسابتان تنها در دستگاههایی که به آنها اعتماد میکنید، مانند آیفون، اپل یا مک خود میتوانید دسترسی پیدا کنید. وقتی میخواهید برای اولین بار وارد یک دستگاه جدید شوید، باید دو قطعه اطلاعات را ارسال کنید: گذرواژه شما و کد تأیید شش رقمی که به طور خودکار در دستگاههای مورد اعتماد شما نشان داده میشوند. با وارد کردن کد، شما تأیید میکنید که به دستگاه جدید اعتماد دارید. به عنوان مثال، اگر شما یک آیفون دارید و برای اولین بار در یک Mac تازه خریداری شده وارد حساب کاربری خود شده اید، از شما خواسته می شود رمز عبور و کد تأیید خود را که به طور خودکارکه بر روی آ فون خود نمایش داده می شود وارد کنید.

از آنجا که گذرواژه شما به تنهایی بیش از اندازه برای دسترسی به حساب شما نیست، احراز هویت دو عامل به طور چشمگیری امنیت اپل آیدی شما و تمام اطلاعات شخصی شما را با اپل ذخیره می کند.

پس از ورود به سیستم، از یک کد تأیید در آن دستگاه خواسته نخواهد شد، مگر اینکه به طور کامل از سیستم خارج شوید، دستگاه را پاک کنید، یا لازم است پسورد خود را به دلایل امنیتی تغییر دهید. هنگام ورود به سیستم در وب، می توانید انتخاب کنید که به مرورگر خود اعتماد کنید، پس از آنکه بار بعدی شما از آن رایانه وارد شوید، کد تأیید خواسته نمی شود.

دستگاه های قابل اعتماد

یک دستگاه معتبر آیفون ،آیپد،آیپاد تاچ، با iOS 9 و یا بعد از آن، یا Mac با OS X El Capitan است و بعد از آن شما برای استفاده از احراز هویت دو نفره وارد سیستم شده اید. این دستگاهی است که می دانیم مال شماست و می توانید برای تأیید هویت خود با نمایش یک کد تأیید از اپل هنگام ورود به سیستم در یک دستگاه یا مرورگر دیگر، مورد استفاده قرار گیرد.

شماره تلفن های اعتماد

یک شماره تلفن معتبر یک شماره است که میتواند برای دریافت کدهای تأیید از طریق پیام متنی یا تماس تلفنی خودکار استفاده شود. شما باید حداقل یک شماره تلفن معتبر را تأیید کنید تا ثبت نام در دو مرحله انجام شود.

همچنین باید یک شماره تلفن اضافی که میتوانید دسترسی داشته باشید، مانند یک تلفن خانگی یا شماره ی مورد استفاده توسط یک عضو خانواده یا دوست نزدیک را تأیید کنید. شما می توانید از این شماره استفاده کنید اگر شما به طور موقت نمیتوانید شماره اولیه یا دستگاه خودتان را پیدا کنید.

کدهای تأیید

یک کد تأیید یک کد موقت است که به دستگاه مورد اعتماد شما یا شماره تلفن ارسال می شود وقتی که با یک دستگاه جدید یا مرورگر با اپل آیدی وارد سیستم شوید. شما همچنین می توانید یک کد تأیید از تنظیمات در دستگاه مورد اعتماد خود دریافت کنید .

کد تأیید با کد عبور دستگاه شما برای باز کردن قفل آیپد ،آیپاد تاچ ،آیفون متفاوت است. 

برای اپل آیدی خود، احراز هویت دو عامل را تنظیم کنید

احراز هویت دو عامل برای کاربران iCloud و iTunes با حداقل یک دستگاه که از۷ (آخرین iOS یا macOS استفاده می کند، در دسترس است. بیشتر بدانید .

شما می توانید این مراحل را بر روی آیفون، آیپد یا آیپاد لمسی خود انجام دهید تا احراز هویت دو عامل را فعال کنید.

فعال کردن تایید هویت دو عاملی اپل آیدی

احراز هویت دو عامل را در تنظیمات فعال کنید


اگر از iOS 10.3 یا بالاتر استفاده میکنید:

۱. به تنظیمات> [نام شما]> رمز عبور و امنیت بروید. 
۲. روی روشن کردن دو عامل تأیید ضربه بزنید
۳. روی ادامه ادامه دهید

اگر از iOS 10.2 یا قبل از آن استفاده میکنید:

۱. به تنظیمات> iCloud بروید

Apple ID> Password & Security ۲ را لمس کنید. 

۳. روی روشن کردن دو عامل تأیید ضربه بزنید.

۴. روی ادامه ادامه دهید

از شما خواسته می شود که به سوالات امنیتی امنیتی اپل پاسخ دهید.

فعال سازی تایید دو مرحله ای برای اپل آیدی

شماره تلفن مورد اعتماد خود را وارد کنید و تأیید کنید

شماره تلفن را که در آن شما می خواهید برای دریافت کدهای تأیید هنگام ورود به سیستم وارد شوید، وارد کنید. می توانید کدها را با پیام متنی و یا تماس تلفنی خودکار دریافت کنید.

هنگامی که روی Next ضربه بزنید، اپل یک کد تأیید را به شماره تلفن ارائه می دهد.

کد تأیید را وارد کنید تا شماره تلفن خود را تأیید کنید و احراز هویت دو عامل را روشن کنید.

این مراحل را روی Mac خود با OS X El Capitan یا بعدا دنبال کنید:

۱. به منوی Apple> تنظیمات سیستم> iCloud> جزئیات حساب بروید.

۲. روی Security کلیک کنید.

۳. روی روشن کردن دو عامل تأیید کلیک کنید.

برخی از شناسه های اپل در iOS 10.3 یا macOS 10.12.4 و بعد از آن به طور پیش فرض با احراز هویت دو عامل محافظت می شوند. در این مورد، می بینید که احراز هویت دو عامل در حال حاضر روشن است.

اگر قبلا از تأیید دو مرحلهای استفاده کردهاید و میخواهید بروزرسانی کنید،  آن را خاموش کنید، سپس احراز هویت دو عامل را روشن کنید .

اگر حساب شما برای احراز هویت دو عامل واجد شرایط نیست، هنوز می توانید از تأیید دو مرحله ای برای محافظت از اطلاعات خود استفاده کنید.

چه چیزی باید به خاطر بسپارید وقتی که از احراز هویت دو عامل استفاده می کنید

احراز هویت دو عامل به طور قابل توجهی امنیت اپل شناسه شما را بهبود می بخشد; بعد از اینکه آن را روشن کردید، وارد شدن به حساب کاربری شما هر دو رمز عبور شما را میبندد و به دستگاههای معتبر خود یا شماره تلفن اعتماد نیاز خواهید داشت; برای نگه داشتن حساب کاربری خود به عنوان ایمن بودن و اطمینان از دسترسی هرگز از دست ندهید; چند دستورالعمل ساده ای وجود دارد که باید دنبال کنید:

 •  
  رمز عبور اپل آیدی خود را.به خاطر داشته باشید
 • از کد عبور دستگاه در تمام دستگاه های خود استفاده کنید.
 • شماره تلفن های مورد اعتماد خود را به روز نگه دارید.
 • دستگاه های مورد اعتماد خود را به صورت فیزیکی ایمن نگه دارید.

مدیریت حساب شما

شما می توانید شماره تلفن های مورد اعتماد; دستگاه های مورد اعتماد و سایر اطلاعات حساب خود را از صفحه حساب Apple ID خود مدیریت کنید .

شماره تلفن های مورد اعتماد خود را به روز نگه دارید

برای استفاده از احراز هویت دو عامل; شما باید حداقل یک شماره تلفن معتبر در فایل که شما می توانید کدهای تأیید دریافت کنید; در نظر گرفتن یک شماره تلفن اضافی مورد اعتماد دیگر به غیر از شماره تلفن خود را در نظر بگیرید; اگر آیفون شما تنها دستگاه مورد اعتماد شما باشد و از بین رفته یا آسیب دیده باشد; شما قادر به دریافت کدهای تأیید مورد نیاز برای دسترسی به حساب کاربری خود نخواهید بود.

هنگام انجام این مراحل می توانید شماره تلفن های مورد اعتماد خود را به روز کنید.

۱. به صفحه حساب اپل آیدی خود بروید.

۲. با اپل آیدی خود وارد شوید.

۳. به بخش امنیت بروید و روی ویرایش کلیک کنید.

اگر می خواهید یک شماره تلفن اضافه کنید; روی افزودن یک شماره معتبر تلفن کلیک کنید و شماره تلفن را وارد کنید; برای تایید شماره با یک پیام متنی یا تماس تلفنی خودکار انتخاب کنید و روی ادامه دادن کلیک کنید; برای حذف یک شماره تلفن معتبر، در  کنار شماره تلفن که میخواهید حذف کنید، روی آن کلیک کنید  .

مشاهده و مدیریت دستگاههای مورد اعتماد خود را ببینید

شما می توانید یک لیست از دستگاه های مورد اعتماد خود را در بخش دستگاه های صفحه حساب اپل آیدی خود مشاهده و مدیریت  کنید .

۱. به صفحه حساب Apple ID خود بروید.

۲. با رمز و اپل آیدی خود وارد شوید

۳. به بخش دستگاه بروید.

لیست دستگاه دستگاه هایی را که با اپل آیدی شما در حال حاضر وارد شده اند نشان می دهد . یک دستگاه برای مشاهده مدل; شماره سریال و سایر اطلاعات مفید را انتخاب کنید; از جمله اینکه آیا دستگاه مورد اعتماد است یا خیر; و می تواند برای دریافت کدهای تأیید اپل آیدی استفاده شود.

شما همچنین می توانید یک دستگاه قابل اعتماد را حذف کنید . با حذف کردن یک دستگاه معتبر توجه داشته باشید که که دیگر نمیتوانید توسط آن کدهای تأیید را دریافت کنید و دسترسی به آیکلود و دیگر خدمات اپل در دستگاه; مسدود شده تا زمانی که دوباره وارد سیستم شوید با احراز هویت دو عامل; اگر قبل از حذف آن از فهرست دستگاه مورد اعتماد خود، باید دستگاه خود را پیدا کنید یا پاک کنید، می توانیداز Find My iPhone استفاده کنید .

رمزهای برنامه خاص را ایجاد کنید

با احراز هویت دو عامل، شما نیاز به گذرواژه خاص برنامه دارید   تا با استفاده از برنامه های شخص ثالث یا خدمات مانند ایمیل; مخاطبین یا برنامه های تقویم که توسط اپل ارائه نشده است، به حساب خود وارد شوید; برای ایجاد یک رمز عبور خاص برنامه، این مراحل را دنبال کنید:

۱. به صفحه حساب اپل آیدی خود وارد شوید .

۲. روی Generate Password زیر گذرواژههای خاص برنامه کلیک کنید.

۳. مراحل روی صفحه خود را دنبال کنید.

پس از اینکه گذرواژه خاص برنامه خود را ایجاد کردید; آن را وارد کنید یا آن را در قسمت رمز عبور برنامه قرار دهید; همان طور که به طور معمول است.

سوالات متداول

کمک خواستن؟ شما ممکن است پاسخ به سوال خود را در زیر پیدا کنید.

اگر رمز عبور خود را فراموش کنم چه؟

وقتی این مراحل را دنبال می کنید; می توانید رمز عبور خود را از دستگاه معتبر خود بازنشانی کنید یا تغییر دهید.

بر روی آیفون، آیپد، آیپاد تاچ

۱. به تنظیمات>[نام شما] بروید. اگر از iOS 10.2 یا پیشتر استفاده می کنید، به تنظیمات> iCloud بروید> روی اپل آیدی خود ضربه بزنید.

۲. روی پرونده و امنیت ضربه بزنید> تغییر رمز عبور.

۳. رمز عبور جدیدی وارد کنید.

در Mac شما:

۱. به > تنظیمات سیستم> iCloud بروید.

۲. جزئیات حساب را انتخاب کنید. اگر از شما خواسته شده است که رمز ورود آی پی خود را وارد کنید، روی دکمه ثبت نام اپل آیدییا رمز عبور کلیک کرده و دستورالعمل های روی صفحه را دنبال کنید. شما می توانید مراحل زیر را انجام دهید.

۳. روی Security> Reset Password کلیک کنید. قبل از اینکه بتوانید رمز عبور اپل آی دی خود را بازنشانی کنید، رمز عبور مورد استفاده برای باز کردن مک خود را وارد کنید.

اگر نمیتوانم به یک دستگاه معتمد دسترسی پیدا کنم یا کد تأیید دریافت نکرده ام؟

اگر وارد سیستم شوید و یک دستگاه معتبر استفاده نکنید که بتواند کدهای تأیید را نمایش دهد; میتوانید به جای آن از طریق پیام متنی یا یک تماس تلفنی خودکار به کد تلفن اعتماد خود ارسال کنید; کلیک کنید یک کد را در صفحه ورود به سیستم دریافت نکردید و کد را به شماره تلفن مورد اعتماد خود ارسال کنید; شما همچنین می توانید یک کد را مستقیما از تنظیمات در یک دستگاه معتبر دریافت کنید; یاد بگیرید چگونه یک کد تأیید دریافت کنید .

اگر از iOS 11.3 یا بالاتر در آیفون خود استفاده می کنید; ممکن است نیازی به وارد کردن یک کد تأیید نباشد; در برخی موارد، شماره تلفن مورد اعتماد شما می تواند به صورت خودکار در پس زمینه آیفون شما تأیید شود; اینکار آسانتر است و حساب شما با احراز هویت دو عامل هنوز محافظت می شود.

اگر نمیتوانم وارد سیستم شوید، چگونه میتوانم دسترسی به حساب خود را دوباره دریافت کنم؟

اگر نمیتوانید وارد سیستم شوید، به یک دستگاه معتمد دسترسی پیدا میکنید; گذرواژهتان را بازنشانی میکنید یا کدهای تأیید دریافت میکنید; میتوانید از بازیابی حساب کاربری برای بازگرداندن دسترسی به حساب خود درخواست درخواست کنید ; بازیابی حساب یک فرآیند اتوماتیک طراحی شده است تا شما را در اسرع وقت به حساب کاربری خود بازگرداند; در حالی که دسترسی به هر کسی که ممکن است تظاهر به شما شود را رد کند; ممکن است چند روز یا بیشتر طول بکشد بسته به اینکه چه اطلاعات حساب خاصی برای تأیید هویت شما ارائه می دهد.

آیا هنوز هم باید هر گونه سوال امنیتی را به یاد داشته باشم؟

شماره با احراز هویت دو عامل; شما لازم نیست هر گونه سوال امنیتی را به یاد داشته باشید; هویت شما را به طور انحصاری با استفاده از گذرواژه و کدهای تأیید ارسال شده به دستگاههای مورد اعتماد و شماره تلفنتان تأیید میکنیم; هنگامی که شما در احراز هویت دو عامل ثبت نام می کنید; سوالات امنیتی قدیمی خود را در دو هفته نگهداری می کنیم در صورت نیاز به بازگرداندن حساب خود به تنظیمات امنیتی قبلی خود; پس از آن، آنها حذف شدند.

آیا پشتیبانی اپل به من کمک می کند دسترسی به حساب خودرا دوباره دریافت کنم؟

پشتیبانی اپل به سوالات شما در مورد روند بازیابی حساب کاربری پاسخ میدهد، اما نمیتواند هویت شما را تأیید کند یا به روند هرچه سریعتر سرعت بخشید.

سیستم مورد نیاز برای احراز هویت دو عامل چیست؟

برای بهترین تجربه، اطمینان حاصل کنید که این سیستم مورد نیاز را بر روی تمام دستگاه هایی که با اپل آیدی خود استفاده می کنید، مشاهده می کنید:

 • iPhone، iPad، یا iPod touch با iOS 9 و بالاتر
 • مک با OS X El Capitan و iTunes 12.3 و بالاتر
 • ساعت اپل با watchOS 2 و بعد از آن
 • تلویزیون اپل (نسل ۴) با tvOS
 • ویندوز کامپیوتر با iCloud برای ویندوز ۵ و iTunes 12.3.3 و بعد از آن

آیا اپل آیدی ها برای کودکان ایجاد می شوند؟

بله هر اپل آیدی که مطابق با الزامات اساسی سیستم می تواند در احراز هویت دو عامل ثبت نام کند. درباره افرادی که می توانند از احراز هویت دو عامل استفاده کنند بیشتر بدانند .

اگر موقعیت مکان نشان داده شده در اعلان ثبت نام خود را نفهمیدم چه؟

هنگامی که در یک دستگاه جدید وارد میشوید، در مورد سایر دستگاههای قابل اعتماد خود که شامل نقشهی مکان مکان تقریبی دستگاه جدید است، یک اعلان دریافت خواهید کرد. این یک مکان تقریبی بر اساس آدرس IP دستگاه است که در حال حاضر به جای محل دقیق دستگاه استفاده می کند. موقعیت نشان داده شده ممکن است منعکس کننده شبکه ای که به آن وصل شده اید، و نه مکان فیزیکی شما.

اگر می دانید فردی است که در حال تلاش برای ورود به سیستم هستید، اما شما مکان نشان داده شده را تشخیص نمی دهید، هنوز هم می توانید مجازیت ضربه بزنید و همچنان وارد شوید. با این حال، اگر هرگز متوجه نشوید که اپل آیدی شما برای ورود به سیستم استفاده می شود در یک دستگاه جدید و شما یک ورودی نیستید، روی ضربه بزنید اجازه ندهید تا تلاش ورود به سیستم را مسدود کند.

اگر از یک دستگاه با نرم افزار قدیمی تر استفاده می کنید، احراز هویت دو عامل استفاده کنم؟

اگر شما استفاده از احراز هویت دو عامل با دستگاه های در حال اجرا سیستم عامل نسخه های قدیمی تر مانند تلویزیون اپل (نسل ۲ یا ۳) شما می ممکن است خواسته شود به اضافه کردن کد امنیتی شش رقمی خود را به پایان رمز عبور خود را در هنگام ثبت نام در دریافت کد تایید خود را از یک دستگاه معتبر که در iOS 9 یا بالاتر یا OS X El Capitan و بعد از آن اجرا می شود یا آن را به شماره تلفن معتبر خود ارسال کنید. سپس رمز عبور خود را به همراه کد تأیید شش رقمی به طور مستقیم به فیلد رمز عبور وارد کنید.

آیا می توانم پس از آنکه آن را روشن کرد، احراز هویت دو عامل را خاموش کنم؟

شما قبل از استقاده کردن از احراز هویت دو عامل; دیگر نمی توانید آن را خاموش کنید; برخی از ویژگی های آخرین نسخه های iOS و macOS نیاز به این سطح امنیتی فوق العاده ای دارند که برای محافظت از اطلاعات شما طراحی شده اند; اگر اخیرا حساب خود را به روز کردید; می توانید برای دو هفته آن را لغو کنید; فقط ایمیل تأیید ثبت نام خود را باز کنید و برای بازگشت به تنظیمات امنیتی قبلی خود; روی لینک کلیک کنید. به یاد داشته باشید; این باعث می شود حساب کاربری شما کمتر امن باشد و بدین معنی است که نمی توانید از ویژگی هایی که نیاز به امنیت بیشتری دارند استفاده کنید.

آیا این ویژگی متفاوت از ویژگی تأیید صحت دو مرحلهای اپل است؟

بله احراز هویت دو عامل به طور مستقیم به iOS، macOS، tvOS، watchOS و وب سایت های اپل ساخته شده است; از روش های مختلف برای اعتماد کردن دستگاه ها و ارائه کدهای تأیید استفاده می کند و تجربه کاربری ساده تر را ارائه می دهد; شما نیاز به احراز هویت دو عامل دارید تا از ویژگی های خاصی استفاده کنید که نیاز به امنیت بیشتر دارند.

 
 ویژگی تأیید صحت دو مرحلهای قدیمی  به طور جداگانه برای کاربرانی که قبلا ثبت نام کرده اند، به طور جداگانه کار می کنند.

اطلاعات مربوط به محصولاتی که توسط اپل تولید نمی شوند یا وب سایت های مستقل که توسط اپل کنترل نشده یا آزمایش نشده اند; بدون توصیه یا تایید ارائه می شود. اپل هیچ مسئولیتی در قبال انتخاب; عملکرد و یا استفاده از وب سایت یا محصولات شخص ثالث ندارد; اپل هیچ دلیلی درباره دقت و صحت وب سایت ثالث ندارد; خطر استفاده از اینترنت ذاتی است; برای اطلاعات بیشتر۱۸( با فروشنده تماس بگیرید) . نامهای شرکت و محصولات دیگر ممکن است علائم تجاری صاحبان مربوطه باشند.