فایل های دسکتاپ و اسناد خود را به iCloud Drive اضافه کنید

حالا شما می توانید فایل ها را از مک دسکتاپ و پوشه Documents خود در تمام دستگاه های خود با iCloud Drive دریافت کنید.

اضافه کردن فایل به icloud drive

پوشه دسکتاپ و اسناد خود را در iCloud Drive ذخیره کرده و به همه دستگاه های خود دسترسی پیدا کنید. این به این معنی است که شما می توانید یک سند را روی دسکتاپ خود شروع کنید و بعد از آن از آیفون، آیپد، آیپاد تاچ و iCloud.com آن را به کار ببرید  . همه چیز به طور خودکار به روز در همه جا نگه می دارد.

قبل از اینکه شروع کنی

۱. مک خود را به آخرین نسخه MacOS و آیفون، آیپد و آیپاد لمسی خود را به آخرین نسخه سیستم عامل iOS به روز رسانی کنید  .
۲. اطمینان حاصل کنید که شما با آیکلود با همان اپل آیدی در همه دستگاه های خود وارد شده اید.
۳. آیکلود روی تمام دستگاه های خود تنظیم کنید و iCloud Drive را روشن کنید .

دسکتاپ و اسناد را روشن کنید

دسکتاپ و اسناد را در هر مک فعال کنید که می خواهید با iCloud Drive استفاده کنید.

۱. از مک خودتان، به منوی اپل  > تنظیمات سیستم> iCloud بروید.
۲. اطمینان حاصل کنید که iCloud Drive روشن است.
۳. در کنار آیکلاد درایو، گزینه ها را کلیک کنید.
۴. دسکتاپ و اسناد پوشه ها را انتخاب کنید.
۵. کلیک کنید انجام شد.

در Finder، پوشه دسک تاپ و اسناد خود را در قسمت آیکلود نوار کناری خود مشاهده خواهید کرد. اگر دومین مک دسکتاپ خود را اضافه کنید، آن فایلها را در پوشه دسکتاپ در iCloud Drive خواهید یافت. یک پوشه با همان نام دومین مک شما ایجاد می شود.

دسترسی به فایل های دسکتاپ و اسناد خود را در دستگاه دیگری

هنگامی که دسکتاپ و اسناد خود را به iCloud Drive اضافه می کنید ، تمام فایل های شما به آیکلود حرکت می کنند و هر فایل جدیدی که ایجاد می کنید به صورت خودکار در آیکلود نیز ذخیره می شود. سپس شما می توانید فایل های خود را بر روی تمام دستگاه های خود پیدا کنید.

اگر می خواهید فایل های خود را در iCloud Drive و یا یکی دیگر از سرویس های ذخیره سازی آیکلود ذخیره کنید، می توانید فایل های خود را در هر دو فایل ذخیره کنید، اما نمی توانید پوشه ها را از یک سرویس ابر شخص ثالث در iCloud Drive ذخیره کنید. شما می توانید سایر پوشه های سرویس ابری خود را در مکان دیگری در مک خود مانند پوشه خانگی نگه دارید .

هر بار که دستگاه شما به اینترنت متصل می شود، فایل های شما به آیکلود آپلود می شود. بسته به سرعت اینترنت شما، زمان لازم برای مشاهده فایلهایتان در دستگاههای دیگر شما ممکن است متفاوت باشد.

در مک شما

شما می توانید فایل های خود را در دسکتاپ و در پوشه اسناد خود را در Finder در آیکلود پیدا کنید. شما همچنین می توانید عناوین را با Spotlight جستجو کنید.

ساخت فولدر در icloud drive

هنگام آپلود دسکتاپ و اسناد در آن رایانه ها می توانید پوشه ها را از چندین مک بسازید; پس از اینکه دسکتاپ و اسناد را در مک دوم روشن کردید; فایل های آن را در پوشه هایی با نام دوم مک خود در پوشه های اسناد اصلی و اسناد خود پیدا خواهید کرد; سپس شما می توانید فایل های خود را به صورت دستی ترکیب کنید; اما آیکلود فایل ها را به صورت خودکار ادغام نمی کند در صورتی که می خواهید آنها را جدا کنید; هر گونه ویرایش شما به صورت یکپارچه در iCloud Drive به روز می شود; نیازی نیست که پوشه ها و فایل های خود را دوباره در دستگاه های دیگر خود مدیریت کنید.

دسترسی به فایل های icloud drive

در آیفون، آیپد، و آیپاد لمسی

با استفاده از برنامه Files در iOS 11 یا بالاتر، دسترسی به فایلها و ویرایش آنها به طور مستقیم از آیفون، آیپد و آیپاد تاچ آسان است.

هنگامی که شما فایل مورد نیاز خود را در برنامه Files پیدا می کنید; می توانید از آن در هر برنامه سازگار برای ویرایش آن استفاده کنید.

اگر از iOS 9 یا iOS 10 استفاده میکنید; میتوانید به فایلهای خود در برنامه iCloud Drive دسترسی پیدا کنید.

در iCloud.com

iCloud.com به شما اجازه می دهد پوشه دسکتاپ و اسناد خود را از یک مرورگر کامپیوتر دیگر دسترسی داشته باشید; همه فایل های خود را آسان برای پیدا کردن; سازماندهی و دانلود مستقیم از آیکلود درایو; شما حتی می توانید فایل ها را به پوشه های دسک تاپ و اسناد بکشید و سپس آنها را در مک خود پیدا کنید.

ذخیره فایل در icloud drive

۱. با اپل آیدی واردiCloud.com شوید.
۲. به آیکلاد درایو بروید
۳. روی پوشه دسک تاپ یا اسناد دوبار کلیک کنید.

اگر می خواهید از فایل استفاده کنید یا ویرایش کنید; فقط روی  کلیک کنید  و آن را بروی رایانه خود دانلود کنید; هنگام انجام ویرایش، فایل را به iCloud Drive آپلود کنید تا آخرین نسخه را در همه جا ببینید.

فایل های خود را در آیکلود ذخیره کنید و فضا را در دستگاه خود ذخیره کنید

فایل هایی که در iCloud Drive ذخیره می کنید از ذخیره سازی iCloud خود استفاده می کنند . و تا زمانی که فضای کافی در آیکلود و دستگاه خود دارید، می توانید به همان اندازه که شما می خواهید فایل ها را ذخیره کنید.

اگر به فضای بیشتری بر روی دستگاه خود نیاز دارید، iCloud Drive میتواند کمک کند. در مک خود، به منوی اپل   > تنظیمات سیستم> آیکلود بروید. بعد از iCloud Drive، روی گزینه ها کلیک کنید و بهینه سازی ذخیره سازی مک را فعال کنید. سپس مک شما تمام فایل های اخیر خود را در کامپیوتر خود نگه می دارد، اما تنها آیکلود فایل های قدیمی ترشما را نگه می دارد، که برای بارگیری دوباره شما نیاز است. اگر می خواهید فضای بیشتری را در مک خود آزاد کنید، این مراحل را دنبال کنید . در آیفون، آیپد یا آیپاد لمسی شما می توانید فایل ها را از تمام دستگاه های خود جستجو و مرور کنید و آنها را فقط به همان ترتیب که نیاز دارید دانلود کنید.

شما همچنین می توانید فضا را بر روی دستگاه خود و iCloud Drive با حذف فایل ها آزاد کنید; سپس به پوشه خود به تازگی حذف شده در برنامه Files یا iCloud.com بروید و فایلها را در آنجا حذف کنید; قبل از اینکه هر چیزی را حذف کنید; مطمئن شوید که ۱۸ (فایلهایی را که هنوز میخواهید بک آپ تهیه کنید; هنگامی که از iCloud Drive استفاده می کنید و یک فایل را بر روی یک دستگاه حذف می کنید; آن از روی دستگاه های دیگر شما نیز پاک می کند; آیکلود فایل ها را از هر وسیله ای که شما با همان اپل آیدی وارد آن شده اید را حذف می کند.

دسکتاپ و اسناد را خاموش کنید

هنگامی که دسکتاپ و اسناد پوشه ها را غیرفعال می کنید; فایل های شما در iCloud Drive باقی می مانند و یک پوشه دسکتاپ جدید و اسناد روی مک شما در پوشه خانه ایجاد می شود; شما می توانید فایل های خود را از iCloud Drive به مک خود را به همان ترتیب که به آنها نیاز دارید; انتقال دهید یا تمام فایل های خود را انتخاب کرده و آنها را به محل مورد نظر خود بکشید.

۱. از مک خودتان، به منوی اپل  > تنظیمات سیستم > آیکلود بروید.
۲. در کنار آیکلاد درایو، گزینه ها را کلیک کنید.
۳. پوشه های دسکتاپ و اسناد را لغو کنید.
۴. کلیک کنید انجام شد.

اگر iCloud Drive را غیرفعال کنید یا از آیکلود خارج شوید; میتوانید گزینه ای برای حفظ یک کپی محلی از فایل های خود را که در iCloud Drive هستند نگه دارید; اگر تصمیم گرفتید یک نسخه محلی را نگه دارید یا نه; پوشه جدید دسکتاپ و اسناد در پوشه خانه شما ایجاد شده است; اگر شما تصمیم به نگه داشتن یک کپی محلی دارید; فایل های خود را در iCloud Drive به پوشه ای به نام iCloud Drive (بایگانی) در پوشه خانه خود کپی کنید; سپس شما می توانید هر فایل را که در دسکتاپ و اسناد آیکلود شما بود; انتقال دهید،سپس به دسکتاپ جدید محلی و اسناد جدید خود بروید.

بیشتر بدانید

فهرست
×