از برنامه Files بر روی آیفون، آیپد ،آیپاد لمسی استفاده کنید.

تمام فایل های خود را در یک برنامه راحت نگه دارید که بتوانید از هر آیفون، آیپد و آی پاد لمسی مشاهده و مدیریت کنید. پس آسان است برای پیدا کردن آنچه که شما به دنبال آن، بدون توجه به جایی که شما آن را ذخیره کرده اید و یا از چه دستگاه شما استفاده می کنید.

 

برنامه files

برنامه files آیفون

برنامه Files تمام فایل های شما را با هم در iOS 11 یا بالاتر به ارمغان می آورد. شما می توانید به راحتی همه ی فایل های خود را در یک مکان مرور، جستجو و سازماندهی کنید. نه فقط آنهایی که در دستگاهی هستند که استفاده می کنید، بلکه همچنین کسانی که در برنامه ها، در دستگاه های iOS دیگر خود، در iCloud Drive و در سراسر سرویس های ابر دیگر هستند.

شروع کنید

اگر نمیخواهید به فایلهای iCloud Drive خود در برنامه Files دسترسی پیدا کنید، میتوانید انتخاب کنید که به  جای آن سرویسهای ابر شخص ثالث را دانلود کنید و اضافه کنید .

برنامه های شخص ثالث را اضافه کنید

برنامه Files به شما اجازه می دهد سرویس های شخص ثالث خود مانند جعبه، Dropbox، OneDrive، Adobe Creative Cloud، Google Drive و موارد دیگر را اضافه کنید تا بتوانید تمام فایل های خود را در تمام دستگاه های خود مشاهده کنید. فایل هایی که در iCloud Drive ذخیره می کنید به طور خودکار در برنامه Files ظاهر می شوند، اما شما باید سرویس های ابر دیگر خود را برای دسترسی به آنها در برنامه Files نیز تنظیم کنید.

برنامه files آیکلود

این مراحل را روی آیفون، اپل، یا آی پاد لمسی خود با iOS 11 یا بالاتر دنبال کنید:

۱. برنامه ابر شخص ثالث را دانلود و راه اندازی کنید.
۲. برنامه فایل را باز کنید.
۳. روی «مکانها»> «ویرایش» ضربه بزنید. 
۴. برای فعال کردن برنامه های شخص ثالث که می خواهید در برنامه Files استفاده کنید، اسلاید کنید. 
۵. شیر انجام شد

اگر یکی از خدمات ابر شخص ثالث خود را در برنامه Files مشاهده نکنید، با ارائهدهنده ابر خود چک کنید.

فایل های خود را پیدا کنید

برای دسترسی به فایل های خود، فقط برنامه فایل را باز کنید و محل فایل مورد نظر خود را انتخاب کنید.

برنامه files

اگر در گزینه های من در My [device] نمی بینید، بدان معناست که فایل های خود را در برنامه Keynote، Numbers یا Pages خود ذخیره نکنید. از این مراحل برای ایجاد یک کپی از فایل خود استفاده کنید و آن را مستقیما به آیفون، آیپد یا آیپاد تاچ بسپارید:

۱. به پرونده ای که می خواهید در دستگاه خود ذخیره کنید بروید.
۲. روی پرونده ضربه بزنید و Move را انتخاب کنید
۳. در قسمت «My [device]»، «Numbers»، «Keynote» یا «Pages» را انتخاب کنید.
۴. کپی را انتخاب کنید.

به دنبال فایل های خود در دستگاه های دیگر خود هستید؟ مراحل را برای دستگاه خود دنبال کنید.

فایل های خود را سازماندهی کنید

پیدا کردن و سازماندهی تمام فایل های ذخیره شده در iCloud Drive – از جمله صفحات، شماره ها، و اسناد Keynoteآسان است .. هنگام تغییر در یک دستگاه، ویرایشهای شما به طور خودکار در هر دستگاه با استفاده از iCloud Drive به روز می شود.

لذت بردن از آزادی برای انتقال فایل ها از iCloud Drive به مکان های دیگر در برنامه Files. بر روی آیپد خود، به سادگی پرونده ها را در پوشه On My iPad بکشید. این مراحل را روی آی فون و آی پاد لمسی خود انجام دهید.

فایل های iCloud Drive را منتقل کنید

۱. برو به انتخاب.
۲. فایل مورد نظر را که میخواهید حرکت دهید ضربه بزنید.
۳. انتقال یا  را ضربه بزنید.
۴. پوشه ای را که می خواهید فایل خود را منتقل کنید، انتخاب کنید.
۵. روی انتقال ضربه بزنید.

فایل های ابر شخص ثالث را منتقل کنید

۱. فایل را که میخواهید حرکت دهید باز کنید.
۲. اشتراک  گذاری یا   >  کپی کنید.
۳. پوشه ای را که می خواهید فایل خود را منتقل کنید، باز کنید.
۴. شرکت بر روی صفحه نمایش فشار می دهد.
۵. گزینه Paste را انتخاب کنید.

فایل های خود را با نام، تاریخ، اندازه یا برچسب هایی که اضافه می کنید مشاهده کنید. با برچسب های رنگی و سفارشی، شما می توانید برچسب ها را به فایل های خود به هر طریقی که دوست دارید اختصاص دهید. این بدان معنی است که شما به سرعت فقط پروژه یا سند مورد نیاز خود را پیدا خواهید کرد. شما همچنین می توانید پوشه های خود را ایجاد کنید. یا فایلها و فولدرهایی را که قبلا در آن قرار داده اید، تغییر نام دهید.

اضافه کردن یک تگ

۱. برو به انتخاب
۲. فایل مورد نظر را برای تگ ضربه بزنید
۳. روی اشتراک یا  ضربه بزنید>   
۴. برچسب را که می خواهید اضافه کنید را انتخاب کنید.

برچسب های خود را مدیریت کنید

۱. به مکانها> ویرایش بروید.
۲. نام یک برچسب موجود را ضربه بزنید
۳. نام تگ جدید خود را وارد کنید
۴. انجام شد را کلیک کنید

ایجاد پوشه جدید

۱. به مکانها بروید
۲. در iCloud Drive، در My [device] یا نام یک سرویس ابر شخص ثالث که می خواهید پوشه جدید خود را حفظ کنید، روی ضربه بزنید.
۳. اگر بر روی My [device] انتخاب کنید، یک صفحه موجود، شماره ها یا پوشه Keynote را ضربه بزنید.
۴. بر روی صفحه ضربه بزنید
۵.  را ضربه بزنید  .
۶. نام پوشه جدید خود را وارد کنید سپس روی انجام شد ضربه بزنید.

اگر شما   نمی بینید و یا خاکستری است، سرویس ابر شخص ثالث از پوشه های جدید پشتیبانی نمی کند.

به اشتراک گذاری و کار بر روی فایل ها با دوستان خود

برنامه files

آیا می خواهید یک سند را با یک دوست یا همکار به اشتراک بگذارید؟ به طور مستقیم از برنامه Files به آنها یک پیوند به هر فایل ذخیره شده در iCloud Drive ارسال کنید. فایل را انتخاب کرده و روی اشتراک گذاری یا روی  ضربه بزنید  . سپس فایل خود را از طریق AirDrop، پیام ها، ایمیل، یک یادداشت مشترک و غیره ارسال کنید.

یا شاید میخواهید پروژه را در زمان واقعی همکاری کنید . برنامه Files به شما اجازه می دهد تا این کار را با اسناد Pages، Numbers و Keynote نیز انجام دهید. فایل را انتخاب کنید و روی اشتراک گذاری  یا  اضافه کردن افراد ضربه بزنید  . شما می توانید آنها را از طریق پیام ها، ایمیل، یا لینک کپی کنید و بچسبانید دعوت کنید. شرکت کنندگان شما رنگهای مخصوص کد شده اند.. و شما می توانید زمانی که آنها آنلاین هستند، فعالانه در سند مشترک خود را کار می کنند.

حذف فایل ها از برنامه Files

فایل هایی را که دیگر نمی خواهید انتخاب کنید، انتخاب کنید و روی  ضربه بزنید یا حذف کنید  . اگر فایل ها را از یک پوشه iCloud Drive بر روی یک دستگاه حذف کنید، آنها بر روی دستگاه های دیگر خود نیز حذف می شوند. iCloud Drive فایل ها را از هر وسیله ای که شما وارد آن شده اید، با همان اپل آیدی حذف می کند.

هنگامی که یک فایل را از iCloud Drive یا On My [device] حذف می کنید، آن را به پوشه اخیرا حذف شده خود وارد کنید. اگر بعدا نظرتان را عوض کنید یا تصادفی یک پرونده را حذف کنید، ۳۰ روز برای بازگرداندن آن فرصت خواهید داشت. به مکانها بروید> به تازگی حذف شده. پرونده ای را که میخواهید نگهدارید را انتخاب کرده و روی «بازیابی» ضربه بزنید. بعد از ۳۰ روز، فایل های شما از آخرین حذف شده حذف می شوند.

شما همچنین می توانید به iCloud.com  از مک یا رایانه شحصی خود وارد شوید، سپس به iCloud Drive بروید و بررسی کنید که به تازگی حذف شده است. یا به تنظیمات> بازگرداندن فایلها بروید.

اطلاعات مربوط به محصولاتی که توسط اپل تولید نمی شوند یا وب سایت های مستقل که توسط اپل کنترل نشده یا آزمایش نشده اند، بدون توصیه یا تایید ارائه می شود. اپل هیچ مسئولیتی در قبال انتخاب، عملکرد و یا استفاده از وب سایت یا محصولات شخص ثالث ندارد. اپل هیچ دلیلی درباره دقت و صحت وب سایت ثالث ندارد. خطر استفاده از اینترنت ذاتی است. برای اطلاعات بیشتر با۱۱( فروشنده تماس بگیرید) . نامهای شرکت و محصولات دیگر ممکن است علائم تجاری صاحبان مربوطه باشند.