شماره تلفن همراه خود را به عنوان شناسه اپل ایدی خود استفاده کنید

هنگامی که شما یک اپل آیدی جدید را در چین یا هند با iOS 11 ایجاد می کنید، می توانید از شماره تلفن همراه خود به عنوان نام کاربری اپل آیدی خود استفاده کنید.

در اینجا این است که چگونه کار می کند

در هر زمانی که iPhone، iPad یا iPod touch را تنظیم میکنید، میتوانید با اپل آیدی موجود خود یا برای ایجاد یک حساب جدید وارد سیستم شوید. اگر شما در چین یا هند زندگی می کنید و یک اپل آیدی جدید در iOS 11 ایجاد می کنید، اکنون می توانید شماره تلفن همراه خود را (+۸۶) در چین یا شماره (۹۱) در هند به عنوان نام کاربری خود استفاده کنید. فقط کافیستنام کاربری اپل آیدی خود را از صفحه ورود به سیستم اپل آیدی انتخاب کنید و دستورالعمل ها را برای ایجاد حساب جدید خود دنبال کنید.

هر بار که به یک دستگاه، برنامه یا سرویس جدید وارد میشوید، شماره تلفن همراه خود را وارد میکنید، از جمله کد کشور ۸۶ یا ۹۱، و رمزعبور شما.اطمینان حاصل کنید که از همان اپل آیدی در هر جا که وارد می کنید، استفاده کنید تا دستگاه ها و خدمات اپل شما یکپارچه کار کنند.

اگر شما قبلا اپل آی دی دارید که یک آدرس ایمیل است، نمی توانید آن را به شماره تلفن همراه تغییر دهید. و شما نمیتوانید یک شماره تلفن همراه اپل آیدی را به آدرس ایمیل تغییر دهید. با این حال، شما می توانید حساب خود را با شماره تلفن های مختلف و یا آدرس ایمیل در صفحه حساب اپل آیدی خود مرتبط کنید .

آنچه شما نیاز دارید

برای ایجاد شناسه اپل با شماره تلفن همراه خود، باید این الزامات را برآورده کنید:

  • زندگی در چین یا هند
  • شماره تلفن همراه (+۸۶) یا (۹۱) تلفن همراه داشته باشید
  • حساب کاربری جدید خود را از آیفون، آیپد ، یا آیپاد لمسی خود با iOS 11 یا بالاتر ایجاد کنید
  • یک کد گذرواژه را بر روی دستگاهی که برای ایجاد حساب کاربری خود استفاده می کنید تنظیم کنید

در اینجا می توانید از شماره تلفن همراه خود به عنوان اپل آیدی برای ورود به سیستم استفاده کنید:

  • iPhone، iPad یا iPod Touch با iOS 11 یا بالاتر
  • مک با MacOS بالا Sierra یا بعد
  • سازمان دیده بان اپل با watchOS 4 یا بالاتر
  • تلویزیون اپل با tvOS 11 یا بالاتر
  • iCloud.com  ، Apple.com و سایر ویژگی های وب اپل

امنیت حساب

هنگامی که از شماره تلفن خود به عنوان اپل آیدی خود استفاده می کنید; حساب شما به طور خودکار با احراز هویت دو عامل محافظت می شود; این لایه اضافی برای اپل آیدی شما طراحی شده است تا اطمینان حاصل شود که شما تنها کسی هستید که میتواند به حساب شما دسترسی داشته باشد حتی اگر کسی رمز عبور شما را می داند.

پیام های اپل

از آنجایی که یک آدرس ایمیل مربوط به یک اپل آیدی مبتنی بر شماره تلفن نیست; ارتباطات از اپل به شما از طریق پیامها در iPhone، iPad، iPod Touch و صفحه حساب اپل آیدی شما به شما میرسد .

برای اطمینان از دریافت پیام های مرتبط با حساب کاربری خود بر روی تمام دستگاه های iOS خود; با iCloud، iMessage و FaceTime خود را با شماره تلفن خود (+۸۶) و یا (۹۱) شماره اپل وارد کنید ; اگر به سیستم آیفون یا سایر دستگاه های iOS بدون سیم کارت وارد شوید; نمی توانید از FaceTime و iMessage استفاده کنید; شما همیشه می توانید پیام های خود را از اپل در صفحه حساب Apple ID مشاهده کنید .

اپل آیدی خود را به یک شماره تلفن همراه دیگر تغییر دهید

شما می توانید اپل آیدی خود را به یک شماره تلفن همراه دیگر از صفحه حساب اپل آیدی یا در iPhone، iPad یا iPod Touch تغییر دهید; در چین،اپل آیدی جدید شما باید یکی دیگر از (+۸۶) شماره تلفن همراه باشد. در هند; اپل آیدی جدید شما باید شماره تلفن دیگری (+۹۱) تلفن همراه باشد.

صفحه حساب اپل آیدی

۱. از هر سرویس اپل و دستگاهی که از اپل آیدی شما استفاده می کنید، از سیستم خارج شوید  .

۲. به appleid.apple.com بروید و وارد شوید.

۳. در بخش حساب، روی ویرایش کلیک کنید. 

۴. بر اساس اپل آیدی خود، روی Change Apple ID کلیک کنید.

۵. پس از وارد کردن شماره تلفن همراه که میخواهید به عنوان اپل آیدی خود استفاده کنید، کد تأییدی به آن شماره ارسال می شود. کد تأیید را از متن به فیلدهای ارائه شده وارد کنید.
۶. با شناسه جدید اپل خود به تمامی خدمات اپل وارد شوید .

آیفون، آیپد، یا آیپاد لمسی

۱. از هر سرویس و دستگاه اپل که از اپل آیدی شما استفاده می کنید، به جز یکی از شما که برای تغییر نام اپل خود استفاده می کنید، ثبت نام کنید.

۲. به تنظیمات> ]نام شما[> نام، شماره تلفن، ایمیل بروید. 

۳. بعد از Reachable At، روی Delete<Edit کلیک کنید. 

۴. روی ادامه ادامه دهید و دستورالعمل ها را دنبال کنید.

۵. پس از وارد کردن شماره تلفن همراه که میخواهید به عنوان اپل آیدی خود استفاده کنید، کد تأییدی به آن شماره ارسال می شود. کد تأیید را از متن به فیلدهای ارائه شده وارد کنید.

۶. با اپل آیدی جدید خود به تمامی خدمات اپل وارد شوید .

اگر شماره تلفن همراه جدید شما به عنوان شماره تلفن iMessage، شماره تلفن به اشتراک گذاشته شده یا شماره تلفن مورد اعتماد شما به اپل آی دی شما وصل شده باشد، لازم نیست که آن را تأیید کنید.

کد نگرفتی؟ اگر از iOS 11.3 یا بالاتر در آی فون خود استفاده می کنید، ممکن است نیازی به وارد کردن یک کد تأیید نباشد. در برخی موارد، شماره تلفن مورد اعتماد شما می تواند به صورت خودکار در پس زمینه آیفون شما تأیید شود. این یک کار کمتر است و حساب شما با احراز هویت دو عامل هنوز محافظت می شود.

اگر شما به یک کشور یا منطقه دیگر بروید

اگر شما به خارج از چین یا هند حرکت می کنید، می توانید نام کاربری خود را به یک شماره تلفن همراه جدید تغییر دهید. فقط مطمئن شوید که شماره تلفن همراه را می توان توسط SMS تأیید کرد. سپس اطلاعات صورتحساب خود را در فروشگاه آیتونز و اپ استور ، تنظیمات دستگاه یا تنظیمات سیستم یا صفحه حساب اپل آیدی خود به روز کنید و مراحل مربوط به تغییر نام اپل آیدی خود را دنبال کنید .