انتقال محتوا از دستگاه ios قدیمی خود به آیفون،آیپد یا آیپاد جدید خود

دستگاه ios جدید خود را با نسخه پشتیبان تهیه شده از آیفون، آیپد وآیپاد لمسی قبلی راه اندازی و تنظیم کنید.

 

قبل از شروع کار

از quick start یا همان شروع سریع استفاده کنید

شما میتوانید از آیفون یا آیپدی که ios 11 یا بالاتردر حال اجرا است استفاده کنید تا بصورت خودکار یک دستگاه جدید را راه اندازی کند.این فرآیند هر دو دستگاه شما را اشغال میکند،پس زمانی را برای اینکار انتخاب کنید که نیازی به استفاده از دستگاه فعلی خودبرای چند دقیقه ندارید.

سیم کارت خود را انتقال دهید یا با حامل خود تماس بگیرید.

اگر دستگاه جدید شما نیاز به سیم کارت داشته باشد.در اینجا باید مراحل زیر را طی کنید.

انتقال اطلاعات از آیفون قدیمی

برای شروع دو دستگاه را ببندید.

۱. دستگاه جدید خود را باز کنید و در نزدیکی دستگاه قبلی خود که ios 11یا بالاتر در حال اجرا است قرار دهید.

۲. صبر کنید تا انیمیشن روی دستگاه جدید ظاهر شود.دستگاه فعلی خود را بر روی دستگاه جدید قرار دهید.منتظر یک پیام پایان در دستگاه جدید باشید.اگر نمیتوانید ازدوربین دستگاه فعلی استفاده کنید.بر روی Authenticate manually ضربه بزنید.سپس مراحل ظاهر شده را دنبال کنید.

۳. هنگام تایید ، رمز ورود دستگاه فعلی خود را دردستگاهی که تنظیم کرده اید وارد کنید.

۴. دستورالعمل های تنظیم Face Id و تاچ آیدی را برای دستگاه جدید خود دنبال کنید.

۵. هنگام درخواست اپل آیدی و رمز ورود خود را دردستگاه جدید وارد کنید. اگر چند دستگاه دارید شاید نیاز باشد کلمه عبور آنهارا وارد کنید.

۶. دستگاه جدید شما گزینه ای برای بازگرداندن برنامه ها،داده هاو تنظیمات از آخرین پشتیبان گیری از icloud یا بروزرسانی و بازگردانی از دستگاه فعلی خود را دارا میباشد.پس از انتخاب یک نسخه پشتیبان ،شما میتوانید برای انتفال و بروزرسانی برخی تنظیمات مرتبط با مکان،حریم شخصی ،apple pay و siri اقدام کنید. قبل از بروزرسانی نسخه پشتیبان حتما مطمئن شویدwifi دستگاهتان روشن وبه یک شبکه اینترنت متصل است.

۷. اگر شما یک اپل واچ داشته باشید ویک آیفون جدید را راه اندازی کنید شما پیام مبتنی بر آیا میخواهید اطلاعات و تنطیمات اپل خود را انتقال دهید دریافت میکنید.

پایان

  • درحالی که اطلاعات،تنظیمات و گذرواژه های شما منتقل میشود، دو دستگاه را به یکدیگر نزدیک کنید.
  • در صورت امکان دستگاه جدید خود را به wifi و پس از تنظیم به برق وصل کنید.این اجازه میدهد تا محتوا مانند عکس های شما موسیقی و برنامه های ذخیره شده درicloud بصورت خودکار روی دستگاه شما بازگردانده شوند.

استفاده از icloud

از مراحل این بخش برای پشتیبان گیری از دستگاه قبلی خود در icloud و انتقال بک اپ به دستگاه جدید استفاده کنید.

انتقال اطلاعات از آیفون قدیمی به آیفون جدید

پشتیبان گیری از icloud

۱. اینترنت دستگاه قبلی خود رابه Wifi متصل کنید.

۲. به تنظیمات>نام خودتان>icloud> icloud backup بروید.

۳. مطمئن شوید icloud backup فعال است.

۴. روی back now بزنید.

۵. تا زمانی که پردازش تمام شود در حال متصل به وای فای بمانید.

 

سیم کارت خود را انتقال دهید یا با حامل خود تماس بگیرید.

اگر دستگاه جدید شما نیاز به سیم کارت داشته باشد.در اینجا باید مراحل زیر را طی کنید:

سپس مراحل زیر را برای انتقال نسخه پشتیبان icloud خود روی دستگاه جدید طی کنید.

انتقال اطلاعات از آیفون به آیفون

نسخه پشتیبان icloud خودرا به دستگاه جدید انتقال دهید.

۱. دستگاه جدید خودرا روشن کنید یک صفحه “سلام” باید ظاهر شود.اگر قبلا دستگاه جدید خود را نصب کرده اید.قبل از اینکه بتوانید از این مراحل استفاده کنید با آن را پاک کنید.

۲. اگر صفحه wifi را میبیند مراحل را دنبال کنید.

۳.  برای وصل شدن به شبکه وای فای مراحل زیر را دنبال کنید .مراحل را دنبال کنید تا صفحه برنامه ها و صفحه داده ها را ببینید سپس روی گزینه restored یا همان بازگردانی از icloud صربه بزنید.

۴. با استفاده از اپل آیدی و پسورد خود وارد icloud شوید.

۵. وقتی از شما خواسته شد نسخه پشتیبان تهیه کنید با چک کردن تاریخ و اندازه هر یک از آنها مطمئن شوید که درست است.اگز از شما خواسته شود به یک نسخه جدید تر ios بروزرسانی کنید. یاد بگیرید چکاری انجام دهید .

۶. اگر شما محتوای itunes یا app storeرا با استفاده ازapple id خریداری کرده ید و از شما خواسته شده تا به هرکدام از آنها وارد شوید.اگر رمز های عبور هایتان را به خاطر نمی آوردید شما میتوانید این مرحله را با گزینه ” اپل آیدی ندارم یا فراموش کرده ام بگدرید.

۷. سپس بفیه مراحل را منتظر بمانید تافرآیتند بازیابی به پایان برسد. در صورت امکان دستگاه جدید خود را به wifi و پس از تنظیم به برق وصل کنید.این اجازه میدهد تا محتوا مانند عکس های شما موسیقی و برنامه های ذخیره شده درicloud بصورت خودکار روی دستگاه شما دانلود شوند.

❊ برای پاک کردن دستگاه خود، روی تنظیمات> عمومی> تنظیم مجدد> پاک کردن همه محتویات و تنظیمات ضربه بزنید. این تمام داده ها را بر روی دستگاه شما پاک می کند. پس از پاک کردن آن، دستگاه شما مجددا راه اندازی می شود و صفحه “سلام” ظاهر می شود. 

از itunes استفاده کنید.

از مراحل این بخش برای پشتیبان گیری از itunes و انتقال پشتیبان به دستگاه جدید خود استفاده کنید

۱. دستگاه قبلی خود را به رایانه وصل کنید

Itunes ۲ را باز کنید و مطمئن شوید که آخرین نسخه را دارید .

۳  دستگاه فعالیت خود را انتخاب کنید

۴. اگرمیخوهید اطلاعات سلامتی و فعالیت را ازدستگاه ios یا اپل واچ خود ذخیره کنید.باید پشتیبان خود را رمزگذاری کنید و جعبه ای با نام Encrypt backup و یک رمز به یاد ماندنی ایجاد کنید.

اگر نیازی به ذخیره داده های بهداشت و فعالیت ندارید، می توانید یک نسخه پشتیبان تهیه کنید که رمزگذاری نشده است. فقط کافیست Back Now را کلیک کنید.

انتقال اطلاعات آیفون قدیمی به جدید از طریق آیتیونز

۵. پس از اتمام فرآیند، اطمینان حاصل کنید که پشتیبان شما با موفقیت در تنظیمات iTunes> دستگاه به طور کامل اجرا شد. شما باید نام دستگاه خود و تاریخ و زمان که iTunes نسخه پشتیبان تهیه کرده است را ببینید. اگر پشتیبان خود را رمزگذاری کردید، همچنین باید  کنار نام دستگاه خود ببینید .

 

آموزش بک آپ گرفتن و انتقال اطلاعات به آیفون جدید

سیم کارت خود را انتقال دهید یا با حامل خود تماس بگیرید.

اگر دستگاه جدید شما نیاز به سیم کارت داشته باشد.در اینجا باید مراحل زیر را طی کنید.

انتقال اطلاعات از آیفون قدیمی به آیفون جدید

پشتیبان گیری iTunes خود را به دستگاه جدید خود انتقال دهید.

۱. دستگاه جدید خود را روشن کنید یک صفحه “سلام” باید ظاهر شود اگر قبلا دستگاه جدید خود را نصب کرده اید، قبل از اینکه بتوانید از این مراحل استفاده کنید، باید آن را پاک کنید.

۲. مراحل را دنبال کنید تا صفحه برنامه ها و داده ها را ببینید، سپس روی Restore از iTunes Backup> next کلیک کنید.

۳. دستگاه جدید خود را به کامپیوتر متصل کنید که برای پشتیبان گیری از دستگاه قبلی خود استفاده کردید.

iTunes ۴  را بر روی رایانه خود باز کنید و  دستگاه خود را انتخاب کنید .

۵. وقتی از شما خواسته شد نسخه پشتیبان تهیه کنید با چک کردن تاریخ و اندازه هر یک از آنها مطمئن شوید که درست است.اگز از شما خواسته شود به یک نسخه جدید تر ios بروزرسانی کنید. یاد بگیرید چه کاری انجام دهید.

۶. اگر شما نیاز به بازگرداندن از یک نسخه پشتیبان تهیه شده را رمزگذاری کنید، هنگام ارسال درخواست رمز عبور خود را وارد کنید.

۷. صبر کنید تا بازگردانی یا همان restore به پایان برسد، سپس بقیه مراحل نصب بر روی دستگاه iOS خود پیش بروید. در صورت امکان، دستگاه خود را به Wi-Fi متصل کنید و پس از تنظیم، به برق متصل کنید. این اجازه می دهد تا محتوا مانند عکس ها، موسیقی ها و برنامه های ذخیره شده در iCloud به صورت خودکار به دستگاه شما بازگردانده شود.

فهرست