استفاده از دو سیم کارت با esim در آیفون

آیفون XS، آیفون XS Max، و آیفون XR دارای دو سیم کارت با نانو سیم کارت و eSIM است; eSIM یک سیم کارت دیجیتالی است که به شما امکان می دهد که بدون نیاز به استفاده از نانو سیم فیزیکی; برنامه تلفن همراه خود را از شرکت مخابراتی خود فعال کنید; بالاخره آیفون دو سیم کارته شد برای اطلاعات بیشتر با ما همراه باشید.

چند مورد از راه های آموزش استفاده از دوسیم کارت آیفون :

. از یک شماره برای کسب و کار و شماره دیگری برای تماس های شخصی استفاده کنید.
. وقتی در خارج از کشور یا منطقه سفر می کنید، برنامه داده های محلی را اضافه کنید.
. برنامه های صوتی و داده های جداگانه ای داشته باشید.

هر دو شماره تلفن شما می توانند تماس های صوتی برقرار کنند و پیام ها و MMS را ارسال و دریافت کنند; آیفون شما می تواند فقط از یک شبکه داده تلفن همراه در یک زمان استفاده کند.

۱- آیفون eSIM در سرزمین اصلی چین ارائه نشده است. در هنگ کنگ و ماکائو تنها آیفون XS دارای eSIM است. در مورد  استفاده از دو سیم کارت با دو نانو سیم کارت در سرزمین اصلی چین، هنگ کنگ و ماکائو یاد بگیرید.

۲- این از فن آوری Dual sim Dual Standby (DSDS) استفاده می کند که به این معنی است که هر دو سیم کارت می توانند تماس ها را برقرار و دریافت کنند; اگر یک شماره در تماس باشد، تماس های ورودی به شماره دیگر به پست صوتی منتقل می شود.

آنچه شما نیاز دارید

. آیفون XS، آیفون XS Max یا آیفون XR با iOS 12.1 یا بالاتر وقابلیت ساپورت دو سیم کارت
. کد QR یا برنامه حامل از یک شرکت بی سیم که از eSIM پشتیبانی می کند

برای استفاده از دو حامل مختلف، آیفون خود را باید آنلاک کنید . در غیر این صورت، هر دو برنامه باید از همان حامل باشد. اگر یک حامل CDMA اولین سیم کارت خود را ارائه دهد، سیم کارت دوم شما CDMA را پشتیبانی نمی کند.

برای اطلاعات بیشتر با حامل خود تماس بگیرید. 
اگر برنامه شرکتی یا شرکت خدمات تلفن همراه دارید، با مدیر شرکت خود تماس بگیرید تا ببینید آیا از این ویژگی پشتیبانی می کند.

برنامه تلفن همراه خود را با eSIM تنظیم کنید

برای استفاده از دو حامل مختلف، آی فون خود را باید( باز شود); در غیر این صورت، هر دو برنامه باید از همان حامل باشد; اگر یک حامل CDMA اولین سیم کارت خود را ارائه دهد; سیم کارت دوم شما CDMA را پشتیبانی نمی کند. برای اطلاعات بیشتر با حامل خود تماس بگیرید.


اگر برنامه شرکتی یا شرکت خدمات تلفن همراه دارید; با مدیر شرکت خود تماس بگیرید تا ببینید آیا از این ویژگی پشتیبانی می کند; آیفون خود را دوسیم کارت بکنید; یکی از برنامه های تلفن همراه شما از nano-SIM و دیگری از eSIM استفاده می کند; اگر نانو سیم کارت نداشته باشید حامل شما آن را پشتیبانی می کند; eSIM می تواند به عنوان تنها طرح تلفن همراه شما باشد. eSIM ارائه شده توسط شرکت مخابراتی شما به صورت دیجیتالی در iPhone شما ذخیره می شود.

 

برای فعال کردن طرح دوم تلفن همراه، می توانید با آیفون خود کد QR که حامل شما داده است را اسکن کنید یا می توانید اطلاعات را به صورت دستی وارد کنید:

اسکن یک کد QR

۱- به تنظیمات> داده تلفن همراه بروید
۲- بر روی اضافه کردن طرح تلفن همراه یا همان cellular plan ضربه بزنید
۳- با آیفون خود کد QR که حامل شما داده است را اسکن کنید.

اگر از شما کد تأیید فعال سازی eSIM خواسته شود ، شماره ای را که حامل شما به شما داده است را وارد کنید.

از برنامه حامل استفاده کنید.

۱- به اپ استور بروید و برنامه حامل خود را دانلود کنید.
۲- از برنامه برای خرید یک برنامه تلفن همراه استفاده کنید.

اطلاعات را به صورت دستی وارد کنید

در صورت لزوم در پایین صفحه نمایش آیفون خود قسمت جزئیات شما می توانید اطلاعات برنامه خود را به صورت دستی وارد کنید.

شما می توانید بیش از یک eSIM را در آیفون خود ذخیره کنید، اما شما می توانید تنها یک بار در یک زمان استفاده کنید. شما می توانید eSIM مورد نظر خود را را با ضربه زدن روی تنظیمات> تلفن همراه> برنامه های تلفن همراه ، تغییر دهید. سپس روی فعال کردن سیم مورد نظر ضربه بزنید.

بخش های بعدی به شما اطلاعات بیشتری در مورد صفحه های راه اندازی باقی مانده در آیفون خود می دهد.

برچسب برنامه های شما

پس از فعال شدن برنامه دوم خود، برنامه های خود را برچسب گذاری کنید. به عنوان مثال، شما می توانید یکی از طرح کسب و کار و طرح دیگر شخصی را برچسب گذاری کنید.
از این برچسب ها هنگامی که شما انتخاب می کنید کدام شماره تلفن برای برقراری یا دریافت تماس ها و پیام ها استفاده می کنید، برای تعیین یک شماره برای داده های تلفن همراه و برای اختصاص دادن یک شماره به مخاطبین خود، از این برچسب ها استفاده می کنید، بنابراین شما می دانید کدام شماره از شما استفاده خواهد کرد.

اگر بعدا خواستید برچسب های خود را تغیر دهید، می توانید برچسب های خود را با رفتن به تنظیمات> تلفن همراه و با استفاده از شماره ای که برچسب آن را می خواهید تغییر دهید، تغییر دهید. سپس روی برچسب طرح قبلی ضربه بزنید و یک برچسب جدید را انتخاب کنید یا یک برچسب سفارشی وارد کنید.

دو سیم کارت آیفون

نحوه کار با برنامه های خود را انتخاب کنید

شماره پیشفرض خود را که iMessage و FaceTime استفاده میکنید و با استفاده از آن تماس بگیرید یا پیامی را برای کسی که در برنامه تماس شما نیست، استفاده کنید.در این صفحه، یک شماره را برای پیش فرض انتخاب کنید که به طور پیش فرض شما باشد، یا می توانید انتخاب کنید کدام شماره فقط برای داده های تلفن همراه استفاده می شود. شماره دیگر شما پیش فرض شما خواهد بود. 

آموزش استفاده از دو سیم کارت ایفون

اولی را به عنوان خط پیش فرض خود استفاده کنید: 

اگر این گزینه را انتخاب کنید، Primary به طور پیش فرض برای صدا، SMS، داده، iMessage و FaceTime استفاده می شود. ثانویه فقط برای صدا و SMS در دسترس خواهد بود.
استفاده از Secondary به عنوان خط پیش فرض شما
: اگر این گزینه را انتخاب کنید، Secondary برای صدای، SMS، Data، iMessage و FaceTime استفاده می شود. اصلی فقط برای صدا و اس ام اس در دسترس خواهد بود.

 

استفاده از ثانویه فقط برای داده های سلولی: 

اگر مسافرت بین المللی دارید این گزینه را انتخاب کنید این به شما اجازه می دهد از اولی برای صدا، SMS، iMessage و FaceTime دومی برای داده ها استفاده کنید.

از دو شماره تلفن برای تماس ها، پیام ها و داده ها استفاده کنید.

حالا که آیفون شما با دو شماره تلفن تنظیم شده است آموزش و چگونگی استفاده از آن را دنبال کنید .

اجازه دهید آیفون شما به یاد داشته باشد کدام شماره را استفاده کند

هنگامی که شما با یکی از مخاطبین خود تماس می گیرید، لازم نیست که هربار انتخاب کنید کدام شماره استفاده شود. به طور پیشفرض، آیفون شما از شماره ای استفاده می کند که از آخرین تماس شما با آن تماس گرفته شده است اگر این تماس را نداده اید، آیفون شما از شماره پیش فرض خود استفاده می کند یا می توانید مشخص کنید کدام شماره برای مخاطبین شما برای تماس استفاده شود. مراحل زیر را دنبال کنید:

۱- روی مخاطب ضربه بزنید.

۲- روی طرح پیشنهادی تلفن همراه ضربه بزنید.

۳- شماره ای که می خواهید با آن مخاطب استفاده کنید ضربه بزنید.

دو سیم کارت کردن آیفون

برقراری تماس و دریافت تماس

شما می توانید با هر شماره تلفن تماس تلفنی برقرار یا دریافت کنید.

هنگامی که شما در تماس هستید، یک تماس ورودی به شماره تلفن دیگر شما به پست صوتی منتقل می شود، اگر پست صوتی دارید جهت تنظیم با حامل خود تماس بگیرید. با این حال، از شماره ثانویه تماس های ناموفق دریافت نمی کنید. تماس با انتظار برای تماس های ورودی به همان شماره تلفن کار می کند.

برای جلوگیری از دست رفتن یک تماس مهم، می توانید پیمایش تماس را روشن کنید و همه تماس ها را از یک شماره به طرف دیگر منتقل کنید. برای دسترسی حامل خود را چک کنید و برای تعیین هزینه های اضافی آن را بررسی کنید.

* اگر رومینگ داده برای شماره ای که از داده های سلولی استفاده می شود روشن باشد، پیام های پست صوتی و MMS بر روی شماره صدای شما غیرفعال می شود.

دو سیم کارت شدن آیفون

شماره تلفن را برای یک تماس تغییر دهید

قبل از برقراری تماس می توانید شماره تلفن را تغییر دهید. اگر شما کسی را در لیست علاقه مندی های خود قرار می دهید، این مراحل را دنبال کنید:

۱- ضربه بزنید  .
۲-شماره تلفن فعلی را انتخاب کنید.
۳-شماره دیگر خود را انتخاب کنید 

اگر از صفحه کلید استفاده می کنید، این مراحل را دنبال کنید:

۱- شماره تلفن را وارد کنید
۲- روی شماره تلفن، در بالای صفحه ضربه بزنید 
۳- شماره ای که می خواهید استفاده کنید ضربه بزنید

پیام ها را با iMessage و SMS / MMS ارسال کنید

شما می توانید پیام های iMessage را ارسال کنید و از FaceTime در یک خط تلفن استفاده کنید. برای تغییر کدام خط از iMessage استفاده کنید، این مراحل را دنبال کنید:

۱-به تنظیمات> پیام ها بروید
iMessage  ۲ و FaceTime خط را بزنید
۳- شماره تلفن مورد نظر را انتخاب کنید.

دو سیم کارت کردن ایفون

شما می توانید برای ارسال SMS / MMS با هر شماره تلفنی استفاده کنید. قبل از ارسال sms / MMS، می توانید شماره تلفن را تغییر دهید. چگونه:

۱- پیام ها را باز کنید
۲- دکمه New در گوشه سمت راست بالای صفحه ضربه بزنید.
۳- نام مخاطب خود را وارد کنید
۴- شماره تلفن فعلی را ضربه بزنید
۵- شماره ای که می خواهید استفاده کنید ضربه بزنید
ممکن است هزینه های اضافی اعمال شود. با حامل خود چک کنید.

دو سیم کارت شدن آیفون

درباره نمادهای وضعیت دوگانه سیم کارت بدانید

آیکون های نوار وضعیت در بالای صفحه قدرت سیگنال دو حامل شما را نشان می دهد.  آیکون های وضعیت چیست

هنگام باز کردن مرکز کنترل می توانید آیکون های وضعیت بیشتری را مشاهده کنید .

شماره تلفن همراه خود را تغییر دهید

یک شماره در یک زمان می تواند از داده های سلولی استفاده کند; برای تغییر شماره هایی که از داده های سلولی استفاده می کنند، این مراحل را دنبال کنید: 

۱- به تنظیمات> داده تلفن همراه بروید
۲- روی داده تلفن همراه ضربه بزنید 
۳- شماره ای که می خواهید از داده های تلفن همراه استفاده کنید انتخاب کنید. 

در صورتی که شماره تلفن همراه خود را فعال کنید; در حالی که شما روی تماس تلفنی هستید; این شماره به طور خودکار به استفاده از صدا و داده ها تغییر می کند; این به شما امکان می دهد هر دو صدا و داده را در هنگام تماس استفاده کنید.

اگر شما سوئیچینگ داده های تلفن همراه را خاموش کرده اید و شما بر روی یک شماره صوتی فعال هستید که شماره تلفن همراه شما تعیین نشده است; در حالی که شما در تماس هستید، داده های تلفن همراه کار نخواهند کرد.

برای فعال کردن سوئیچینگ داده های تفن همراه; این مراحل را دنبال کنید:

۱- به تنظیمات > داده تلفن همراه بروید
۲- روی داده های تفن همراه ضربه بزنید
۳- سوئیچینگ داده های تفن همراه را روشن کنید

خط داده های شما به صورت خودکار برای مدت زمان تماس شما متوقف می شود. این سوئیچینگ داده تلفن همراه برویدکار نخواهد کرد اگر در حال حاضر از رومینگ داده استفاده می کنید. برای دسترسی با حامل خود آن را چک کنید و برای تعیین هزینه های اضافی آن را بررسی کنید.

مدیریت تنظیمات تلفن همراه

برای تغییر تنظیمات تلفن همراه خود برای هر یک از برنامه های خود، این مراحل را دنبال کنید:

۱- به تنظیمات > داده تلفن همراه بروید
۲- شماره ای که می خواهید تغییر دهید ضربه بزنید
۳- گزینه مورد نظر را انتخاب کنید و آن را تنظیم کنید.

eSIM خود را پاک کنید

اگر شما نیاز به پاک کردن eSIM خود دارید،مراحل زیر را دنبال کنید: 

۱- به تنظیمات > داده تلفن همراه بروید.
۲- روی برنامه ای که می خواهید پاک کنید انتخاب کنید.
۳- حذف برنامه همراه انتخاب کنید.

اگر می خواهید برنامه تلفن همراه خود را لغو کنید، باید با حامل خود تماس بگیرید.

بیشتر بدانید

از دو سیم کارت با eSIM و ساعت اپل خود استفاده کنید .
اگر شما نمی توانید eSIM خود را تنظیم کنید، یا اگر از eSIM خود استفاده نکنید، یاد بگیرید که چه کاری انجام دهید .