اخبار آیفون

تاچ آیدی مجددا به آیفون باز می گردد

طبق گزارشات درز یافته از منابع معتبر اپل بر روی پروژه ای مشغول به کار است که امکان استفاده مجدد از تاچ آیدی آیفون را میسر می کند.با اپ استور ایرانی سیبانه همراه باشید

گزارشات نشان می دهد که کمپانی اپل در حال توسعه روشی برای تعبیه اثر انگشت یا همان تاچ آیدی آیفون در زیر پنل صفحه نمایش آیفون‌ است.

بر این اساس اپل قصد دارد تا مجددا تاچ آیدی آیفون را احیا کند;به نظر می‌رسد اپل تصمیم دارد از هر دو سیستم تشخیص هویت برای رمزگشایی آیفون استفاده کند.

اثرانگشت کاربران با توجه به منحصر به فرد بودن  باعث شده تاچ آیدی آیفون ویژگی ایده آلی برای تشخیص هویت کاربران آیفون به حساب می آید.

استفاده از سنسور اثر انگشت یا همان تاچ آیدی آیفون یکی از بزرگ‌ترین گمانه زنی‌های مرتبط با محصول آیفون اپل در سال ۲۰۱۷ بوذ; که در نهایت با حذف آن برای همیشه به شایعات پایان داد; اما گزارشات جدید نشان از بازگشت مقتدرانه این سیستم تشخیص هویت می دهند.

 

 

اپل در تولید آیفون X محبور به حذف Touch ID و معرفی Face ID به جای آن شد; نمایشکر بدون حاشیه آیفون ۱۰ باعث شد اپل از محبوب‌ترین سیستم تشخیص هویت چشم پوشی کند; از طرفی نیز اپل با تمجید از ویژگی‌های امنیتی Face ID آنرا قدرتمندترین و امن‌ترین سیستم تشخیص هویت نام برد.

در این میان آنچه مشخص است میزان محبوبیت و علاقه کاربران به Touch ID است; محبوبیتی که باعث شده اپل برای توسعه بهتر این سیستم آستین‌ها را بالا بزند.

مقاله‌های مرتبط:

  • چگونه رمز آیفون خود را ریست کنیم؟
  • آموزش ساخت اپل آیدی

در ماه ژانویه سال جاری، پتنتی به‌ثبت رسیده است که به موضوع استفاده از چندین سیستم‌ تأیید هویت بیومتریک در گوشی‌های هوشمند می‌پردازد.

گاهی به دلایل محتلف کاربر امکان استفاده سیستم تشخیص چهره برای باز کردن آیفون خود را ندارد; در این شرایط وجود سیستم تشخیص هویت دیگری مانند تاچ آیدی آیفون می تواند کار را بسیار آسان کند.

علاوه بر موارد ذکر شده، باید توجه داشت که  موفقیت فیس‌آیدی و جایگزینی آن به‌عنوان روش جایگزین Touch ID واستفاده از آن در  آیپد پرو ۲۰۱۸، باید منتظر بود و دید اپل چه برنامه ای به این منظور در سر دارد.

                                     

,

پست های مرتبط

برای نوشتن دیدگاه باید وارد بشوید.