کمک گرفتن از Find My iPhone برای پیدا کردن iPhone

زمانی که آیفون خود را در لیست دیوایس‌های خود در فایندمای آیفون مشاهده نمکنید و یا هنگامی که یک دیوایس اپل دیگری را در لیست خود می‌بینید و یا مانی که آیفون و سایر دیوایس‌های اپل شما آفلاین هستند، چه اقداماتی می‌توان انجام داد.

آیفون خود را در لیست دیوایس‌های خود در Find My iPhone مشاهده نمی‌کنید؟

زمانی که آیفون خود را در لیست دیوایس‌های خود در فایندمای آیفون مشاهده نمکنید و یا هنگامی که یک دیوایس اپل دیگری را در لیست خود می‌بینید و یا مانی که آیفون و سایر دیوایس‌های اپل شما آفلاین هستند، چه اقداماتی می‌توان انجام داد.

آیفون و یا سایر دیوایس‌های اپل خود را در iCloud.com یا در نرم افزار Find My iPhone مشاهده نمی کنید؟ پس مجددا هر یک از دستورالعمل های زیر را بررسی کنید;

. بررسی کنید که با آیفونتان وارد iCloud شده‌اید: برای iOS 10.3 یا بالاتر، وارد نرم افزار Setting شوید و بر روی نام خود در بالای صفحه تپ کنید; به کمک اپل آیدی و رمز اپل آیدی شوید; برای نسخه های قبلی iOS، وارد نرم افزار Settings شده و iCloud انتخاب کنید و اپل آیدی و رمز اپل آیدی خود را وارد کنید.

. مراحل زیر را طی کنید.
Settings > [your name] > iCloud > Find My iPhone، turn on

. بررسی کنید با چه اپل آیدی وارد آیکلود شده اید; شاید شما با اپل آیدی دیگری وارد iCloud شده اید; ممکن است از اپل آیدی متفاوتی برای دانلود اپلیکیشن از آیتونز و اپ استور استفاده می‌کنید که این اپل آیدی در حساب آیکلود شما فعال نشده است و به جای آن اپل آیدی متفاوتی بر روی آیکلود شما فعال شده است ; le ID خود وارد شوید و دستگاهتان را دنبال کنید.

. بررسی کنید که دستگاه شما به اینترنت همراه و یا Wi-Fi متصل باشد. به عنوان مثال; برای پیدا کردن MacBook یا Apple Watch خود; باید از طریق یک شبکه Wi-Fi (نه اینترنت) به اینترنت متصل شود.

. بررسی کنید که تاریخ و زمان آیفون و یا سایر دیوایس اپل مورد نظر شما صحیح باشد و در حالت تنظیم اتوماتیک تاریخ و زمان قرار گرفته باشد; بدین منظور مراحل زیر را طی کنید.

Settings > General > Date & Time

به کمک Find My iPhone می‌توانید تا ۱۰۰ دیوایس اپل شامل آیفون ، آیپد، اپل واچ و … را موقعیت یابی کنید.

آیفون خود را در لیست دیوایس‌های خود در Find My iPhone مشاهده می‌کنید اما آفلاین است؟

اگر آیفون و یا سایر دیوایس اپل خود را به صورت “Offline”، “No location available”و یا “Location Services Off” ; باشد ممکن است به دلایل زیر دستگاه شما به صورت آفلاین باشد;

. آیفون و یا سایر دیوایس اپل شما خاموش شده است; باتری آن تمام شده است و یا بیش از ۲۴ ساعت از زمان آخرین مکان آیفون شما به Apple گذشته است ;(اگر ارسال آخرین موقعیت مکانی روشن باشد); هنگامی که دستگاه شما به اینترنت متصل است; می توانید باتری باقی مانده را در گوشه سمت راست بالای صفحه اطلاعات مشاهده کنید.

. آیفون ، مک و یا سایر دیوایس اپل شما به یک اینترنت همراه و یا وای فای معتبری متصل نشده است.

شما همچنان می توانید یک صدا و آلرت برا برای پیدا کردن iPhone خود پخش کنید; یک پیام ارسال کنید; درخواست قفل ارسال کنید; یا با استفاده از Find My iPhone، پاک کردن دیوایس iOS را آغاز کنید; دیوایس شما پس از روشن شدن و اتصال به اینترنت دستورات را دریافت خواهد کرد با همه این موارد ما به شما کمک خواهیم کرد تا نحوه محافظت از اطلاعات خود را یاد بگیرید.

آیفون خود را در لیست دیوایس‌های خود در Find My iPhone مشاهده می‌کنید اما آفلاین است؟

اگر آیفون و یا سایر دیوایس اپل خود را به صورت “Offline”، “No location available”و یا “Location Services Off” ; باشد ممکن است به دلایل زیر دستگاه شما به صورت آفلاین باشد:

. آیفون و یا سایر دیوایس اپل شما خاموش شده است، باتری آن تمام شده است و یا بیش از ۲۴ ساعت از زمان آخرین مکان آیفون شما به Apple گذشته است (اگر ارسال آخرین موقعیت مکانی روشن باشد); هنگامی که دستگاه شما به اینترنت متصل است، می توانید باتری باقی مانده را در گوشه سمت راست بالای صفحه اطلاعات مشاهده کنید.

. آیفون ، مک و یا سایر دیوایس اپل شما به یک اینترنت همراه و یا وای فای معتبری متصل نشده است.

شما همچنان می توانید یک صدا و آلرت برا برای پیدا کردن iPhone خود پخش کنید; یک پیام ارسال کنید، درخواست قفل ارسال کنید; یا با استفاده از Find My iPhone، پاک کردن دیوایس iOS را آغاز کنید; دیوایس شما پس از روشن شدن و اتصال به اینترنت دستورات را دریافت خواهد کرد با همه این موارد ما به شما کمک خواهیم کرد تا نحوه محافظت از اطلاعات خود را یاد بگیرید.

دایره نمایش موقعیت مکانی و محل آیفون و یا سایر دیوایس‌های اپل بسیار بزرگ است؟

اگر دیوایس شما هنوز تعیین موقعیت مکانی دقیقی نداشته باشد; دایره مکان ممکن است بزرگ باشد; چند دقیقه صبر کنید و دوباره نقشه را رفرش کنید; اگر دایره همچنان بزرگ باقی می ماند; آیفون شما ممکن است به یک سیگنال Wi-Fi یا GPS دسترسی نداشته باشد.

 

پیدا کردن آیفون توسط فایند مای آیفون

آیا در لیست دیوایس‌های خود در FInd My iPhone آیفون و یا سایر دیوایس‌های اپل را مشاهده می‌کنید که صاحب آن نیستید؟

قبل از اینکه iPhone، iPad، iPod touch ، Apple Watch ،AirPods یا Mac خود را به فروش برسانید، از iCloud خارج شوید و تمام اطلاعات و تنظیمات را پاک کنید; هنگامی که شما از iCloud در آیفون خود خارج می شوید; iCloud خاموش شده و Find My iPhone را خاموش می کند و دستگاه را از فهرست خود حذف می کند.


اگر دستگاه شما در حال حاضر آفلاین باشد، می توانید آیکلود را حذف کنید; به iCloud.com بروید و روی آیکون حذف در سمت راست نام دستگاه کلیک کنید; یا از برنامه Find My iPhone در دستگاه iOS خود; بر روی نام دستگاه تپ کنید و حذف را انتخاب کنید.

 

پیدا کردن آیفون توسط find my iphone

آیفون شما با اپل آیدی دیگری مرتبط شده و با Find My iPhone اپل آیدی دیگری قابل دسترسی است؟

اگر از شما خواسته شود قبل از تنظیم iPhone، iPad یا iPod touch اپل آیدی و رمز عبور اپل آیدی قبلی را وارد کنید; یا هنگامی که Apple Watch را روشن می‌کنید; اپل واچ با حساب Find My iPhone دیگری مرتبط شده است با مالک قبلی تماس بگیرید و از او بخواهید که Find My iPhone را خاموش کرده و دیوایس را از حساب اپل آیدی خود حذف کند.

من نمی‌توانم Find My Mac را در مک بوک خود روشن و فعال کنم.

اگر نمیتوانید Find My Mac را روشن کنید، این مراحل را امتحان کنید:

. به تنظیمات iCloud بروید; اگر `پیغام “Administrative authorization required,” را مشاهده کنید; شما یک کاربر ادمین در Mac خود نیستید; از حساب کاربری خود خارج شوید; با یک حساب کاربری ادمین وارد شوید، سپس سعی کنید Find My Mac را فعال کنید.

. بررسی کنید که آیا System Recovery شما بروز و آپدیت باشد; اگر “System Update System Required” را در System Preference iCloud مشاهده می کنید; باید Mac خود را به روز کنید. از منوی Apple; بروز رسانی را انتخاب کنید و مطمئن شوید که Recovery HD Update را بر روی macOS خود نصب کرده اید.

. اگر پارتیشن بازیابی روی مک شما آسیب دیده است; سعی کنید پارتیشن را با Disk Utility بررسی و تعمیر کنید.

 

دریافت آموزش‌های بیشتر

• دریافت آموزش‌های لازم برای استفاده از Find My iPhone

• دریافت آموزش‌های لازم در مورد Activation Lock on Apple Watch و Activation Lock on your iPhone .