اگر رمز آیفون ، آیپد و آیپاد خود را فراموش کرده‌اید و یا دیوایس شما disabled شده است

اگر رمز خود را فراموشی کرده‌اید و یا با پیغام your device is disabled در آیفون ، آیپد و یا آیپاد خود مواجه هستید‌،; برای رفع مشکل و حذف رمز آیفون خود اقدامات زیرا را انجام دهید.

فراموشی رمز آیفون

چنانچه ۶ مرتبه پشت سرهم رمز آیفون خود را اشتباه وارد کنید; با پیغام your device is disabled مواجه خواهید شد; برای رفع این مشکل بایستی مراحل و اقدامات زیر را انجام دهید.

ابتدا یک روش برای پاک کردن اطلاعات آیفون خود انتخاب کنید

اگر قبل از فراموشی رمز آیفون خود از اطلاعات آیفون خود بک آپ تهیه نکرده‌اید و آیفون خود را با آیتونز Sync و همگام نساخته‌اید; تمام اطلاعات و تنظیمات آیفون شما به هنگام پاک کردن رمز از بین خواهند رفت; از این رو بهتر است همیشه از اطلاعات آیفون خود بک آپ و پشتیبان تهیه کنید; در این مرحله یک روش برای پاک کردن اطلاعات آیفون خود و در نتیجه آن حذف رمز آیفون خود انتخاب نمایید.

• اگر آیفون خود را با آیتونز همگام سازی و Sync کرده‌اید از آیتونز استفاده کنید.
• اگر آیفون خود را با آیتونز همگام سازی و Sync نکرده‌اید از Recovery Mode استفاده کنید.

پاک کردن اطلاعات آیفون به کمک آیتونز برای حذف رمز آیفون

اگر قبلا آیفون خود را با آیتونز Sync و همگام سازی کرده‌اید می‌توانید ایفون خود را به کمک آیتونز ریستور کرده و رمز آیفون خود را حذف کنید; بدین منظور مراحل زیر را انجام دهید.

۱- آیفون خود را به کامپیوتر متصل و آیتونز را اجرا کنید.

۲- اگر بعد از اتصال آیفون خود به آیتونز رمز آیفون از شما درخواست شد; شما با کامپیوتر دیگری آیفون خود را با آیتونز Sync کرده‌اید; در این حالت از Recovery Mode استفاده کنید.
 
۳- منتظر بمانید تا آیتونز از اطلاعات آیفون شما بک آپ بردارد تا بتوانید بعد از حذف رمز آیفون اطلاعات خود را بازیابی کنید; اگر بک آپ برداری انجام نشد چه کار می توانم انجام دهم.

۴- بعد از تکمیل بک آپ برداری توسط آیتونز گزینه‌ی Restore را انتخاب کنید.

 

 

 

فراموشی پسفورد آیفون

 

۵- بعد از پایان عملیات ریستور به صفحه Set Up Screen آیفون خود دسترسی پیدا خواهید کرد; گزینه‌ی Restore from iTunes backup را انتخاب کنید و بک آپ نهایی خود را برگردانید.

پاک کردن اطلاعات آیفون به کمک Recovery Mode برای حذف رمز آیفون

اگر قبلا آیفون خود را با آیتونز Sync و همگام سازی نکرده‌اید باید با استفاده از Recovery Mode آیفون خود را ریستور کرده و رمز آیفون خود را حذف کنید; بدین منظور مراحل زیر را انجام دهید.

۱- آیفون خود را به کامپیوتر متصل و آیتونز را اجرا کنید.

۲- در حالی که آیفون خود را به کامپیوتر متصل کرده‌اید; آیفون خود را force restart کنید.

. جهت force restart و یا راه اندازی مجدد آیفون ۱۰ و نسخه‌های بالاتر ، آیفون ۸ و بالاتر دکمه volume up ( بالا بردن صدا ) را فشار داده و سریع رها کنید; سپس دکمه volume Down ( کم کردن صدا ) را فشار داده و سریع رها کنید; سپس دکمه Side Button ( دکمه روشن و خاموش کردن آیفون ) را فشار داده و نگه دارید تا زمانی که صفحه Recovery Mode را در آیفون خود ببینید.; بعد از مشاهده این صفحه دکمه Side Button را رها کنید.

 

 

بازگرداندن رمز آیفون

 

. جهت force restart و یا راه اندازی مجدد آیفون ۷ و آیفون ۷ پلاس دکمه volume Down ( کم کردن صدا ) را فشار داده و به همزمان با آن دکمه Side Button ( دکمه روشن و خاموش کردن آیفون ) را فشار داده و نگه دارید تا زمانی که صفحه Recovery Mode را در آیفون خود ببینید; بعد از مشاهده این صفحه هر دو دکمه را رها کنید.

 

رمز آیفون

 

. جهت force restart و یا راه اندازی مجدد آیفون ۶ اس و ۶ اس پلاس و نسخه‌های قبلی آیفون دکمه Home Button ( دکمه هوم آیفون ) سپس دکمه Top Button ( دکمه روشن و خاموش کردن آیفون ) را فشار داده و نگه دارید تا زمانی که صفحه Recovery Mode را در آیفون خود ببینید; بعد از مشاهده این صفحه هر دو دکمه را رها کنید.

 

پسفورد آیفون

 

۳- زمانی که گزینه ریستور و یا آپدیت برای شما نمایان شد گزینه‌ ریستور را انتخاب کنید.

 

فراموشی رمز ایفون

۴- بعد از پایان این مرحله که بسته به نوع آیفون شما زمان متفاوتی را به طول می‌انجامد می‌توانید آیفون خود را Set up کنید.