امنیت اپل آیدی

درباره امنیت و اپل آیدی خود بیشتر بدانید.

اپل آیدی شما حساب کاربری شما برای دسترسی به خدمات اپل مانند اپ استور ، موسیقی اپل، آیکلود، iMessage، FaceTime و بیشتر است; این شامل آدرس ایمیل و رمز عبور است که برای ورود به سیستم و همچنین اطلاعات تماس; پرداخت و جزئیات امنیتی که از سرویسهای اپل استفاده می کنید; اپل اطلاعات شخصی شما را بسیار جدی میگیرد و از شیوههای استاندارد صنعت برای حفاظت از اپل آیدی شما استفاده میکند.

در اینجا برخی از بهترین شیوه هایی که می توانید برای به حداکثر رساندن امنیت حساب خود دنبال کنید. 

برای اپل آیدی خود از یک رمز عبور قوی استفاده کنید

سیاست اپل نیازمند استفاده از کلمات عبور قوی با اپل آیدی شماست; گذرواژه شما باید دارای هشت یا بیشتر حرف باشد و شامل حروف بزرگ و کوچک و حداقل یک عدد باشد; شما همچنین می توانید شخصیت های اضافی و نشانه های نقطه گذاری اضافه کنید تا رمز عبور خود را حتی قوی تر کنید; اپل همچنین از قوانین رمز عبور دیگر استفاده می کند تا اطمینان حاصل شود رمز عبور شما آسان نیست.

امنیت اپل آیدی

 

 

اگر مطمئن نیستید اگر رمز عبور قوی دارید; به صفحه حساب کاربری اپل خود مراجعه کنید تا رمز عبور خود را در اسرع وقت بازنشانی کنید .

برای حدس زدن به سؤالات امنیتی خود پاسخ دهید

اپل از سؤالات امنیتی برای ارائه یک روش ثانویه برای شناسایی خود به صورت آنلاین یا هنگام تماس با پشتیبانی اپل استفاده می کند; سوالات امنیتی طوری طراحی شده اند که به خاطر سپردن انها برای شما آسان هستند; اما برای هر کسی سخت است که حدس بزنید; هنگامی که در ارتباط با سایر اطلاعات شناسایی استفاده می شود; آنها به اپل اطمینان می دهند که شما فردی هستید که درخواست دسترسی به حساب شما را می دهد; اگر سوالات امنیتی خود را انتخاب نکرده اید;  صفحه حساب اپل آیدی خود را  برای تنظیم آنها ببینید .

حفاظت از حساب خود را با احراز هویت دو عامل

اپل ارائه می دهد یک روش امنیتی بهبود یافته به نام احراز هویت دو عامل است که طراحی شده تا اطمینان حاصل شود که شما تنها کسی هستید که می تواند به حساب شما دسترسی داشته باشد; حتی اگر شخص دیگری رمز عبور شما را می داند; هنگام وارد کردن اپل آیدی و رمزاپل آیدی برای اولین بار در یک دستگاه جدید; از شما خواهش می کنیم هویت خود را با یک کد تأیید شش رقمی تایید کنید; این کد به صورت خودکار بر روی دستگاه های دیگر شما نمایش داده می شود یا به یک شماره تلفن مورد اعتماد شما ارسال میشود; فقط کد را وارد کنید تا وارد سیستم شوید و به حساب کاربری خود در دستگاه جدید دسترسی پیدا کنید; هرگز گذرواژه یا کد تأیید خود را با دیگران به اشتراک نگذارید.

اگر از iOS 11.3 یا بالاتر در آی فون خود استفاده می کنید; ممکن است نیازی به وارد کردن یک کد تأیید نباشد. در برخی موارد; شماره تلفن مورد اعتماد شما می تواند به صورت خودکار در پس زمینه آیفون شما تأیید شود; در اینصورت حساب شما با احراز هویت دو عامل محافظت می شود.

 

افزایش امنیت اپل ایدی

احراز هویت دو عامل به طور مستقیم به iOS، macOS، tvOS، watchOS و وب سایت های اپل ساخته شده است; این در دسترس کاربران iCloud و iTunes با حداقل یک دستگاه است که از آخرین iOS  یا  macOS استفاده می کند ; احراز هویت دو عامل روش امنیتی پیش فرض برای برخی از شناسه های جدید اپل است که در iOS 10.3 یا بالاتر و macOS 10.12.4 یا بالاتر ایجاد شده است.

اگر دستگاه هایی ندارید که می توانند به iOS 9 یا بالاتر یا OS X El Capitan یا بعد از آن به روز شوند; شما می توانید  به جای آن از اپل آیدی خود تأیید کنید.

شما نیاز به احراز هویت دو عامل دارید تا از ویژگی های خاصی استفاده کنید که نیاز به امنیت بیشتر دارند.

رمزگذاری و SSL را بررسی کنید

تمام صفحات وب که شما می توانید اپل آی دی خود را مشاهده یا تغییر دهید; از حفاظت از حریم خصوصی شما استفاده می کنند (Layer Secure Sockets Layer) (SSL). در Safari;  هنگام دسترسی به حساب کاربری خود در صفحه حساب کاربری Apple ID خود در مرورگر خود  جستجو کنید  تا جلسه شما کاملا رمزگذاری شده و امن باشد.

سوء استفاده از اپل ایدی

سیاست های حفظ حریم خصوصی و امنیت کارکنان

علاوه بر رمزهای عبور قوی، رمزگذاری و سایر تکنولوژی ها; اپل خط مشی ها و رویه های سخت برای جلوگیری از دسترسی غیرمجاز به حساب شما را دارد; بدون تأیید هویت شما از طریق سوالات امنیتی و سایر معیارهای دقیق انتخاب شده، پشتیبانی اپل نمیتواند به تنظیم مجدد رمزعبور و انجام هرگونه اقدام دیگر در حسابتان کمک کند; این سیاست ها به طور منظم مورد بازبینی و بررسی قرار می گیرند.

راهنمایی های دیگر برای حفظ امنیت حساب شما

امنیت آنلاین خوب نیاز به ترکیبی از شیوه های شرکت هایی که از خدمات اینترنت و رفتار آگاهانه توسط کاربران استفاده می کنند. در زیر چند نکته برای به حداکثر رساندن امنیت خود را در هنگام استفاده از اپل آیدی و دیگر حساب های آنلاین خود را مشاهده و بررسی میکنیم .

راهنمایی رمز عبور: 

  • همیشه یک رمز عبور قوی استفاده کنید.
  • هرگز رمز عبور اپل آیدی خود را با دیگر حسابهای آنلاین استفاده نکنید.
  • رمز عبور خود را به طور مرتب تغییر دهید و از کلمات عبور قدیمی استفاده نکنید.
    سوالات امنیتی و پاسخ هایی را که نمی توانید به راحتی حدس بزنید، انتخاب کنید. پاسخ شما حتی می تواند مزخرف باشد تا زمانی که بتوانید به آنها یادآوری کنید. به عنوان مثال سوال: رنگ مورد علاقه شما چیست؟ پاسخ: موزارت.

 

راهنمایی های حساب:

  • اگر شما یک آدرس ایمیل یا شماره تلفن مرتبط با اپل آیدی خود را رها کنید، مطمئن شوید که  آیدی اپل خود را  با اطلاعات موجود در اسرع وقت به روز کنید.
  • برای تأیید هویت اپل خود از دو عامل تأیید کنید تا یک لایه امنیتی اضافی برای حسابتان اضافه کنید و نیاز به سوالات امنیتی را از بین ببرید.
  • از کلاهبرداریهای فیشینگ اجتناب کنید روی لینک ها در ایمیل های مشکوک یا پیام های متنی کلیک نکنید و هرگز اطلاعات شخصی خود را در هر وبسایتی که مطمئن نیستید مشروع است ارائه دهید. یاد بگیرید چگونه به شناسایی تلاش های فیشینگ .
  • اپل آی دی خود را با سایر افراد، حتی اعضای خانواده به اشتراک نگذارید.
  • هنگام استفاده از یک رایانه عمومی، همیشه زمانی که جلسه شما کامل است، مجددا خروج کنید تا دیگران از دسترسی به حساب شما جلوگیری کنند.

هرگز رمز عبور، سوالات امنیتی، کدهای تأیید; کلید بازیابی یا هرگونه اطلاعات امنیتی دیگر خود را به هر کس دیگری ارائه ندهید; اپل هرگز از این اطلاعات خواسته نخواهد شد.

 

اگر پشتیبانی اپل نیاز به تایید هویت شما داشته باشد; ممکن است از شما بخواهیم یک پین پشتیبان موقت ایجاد کنید; ما فقط پس از اینکه شما با پشتیبانی اپل تماس گرفتید برای این اطلاعات از طریق تلفن

بیشتر بدانید

اگر فکر می کنید اطلاعات حساب شما به خطر افتاده است، یاد بگیرید چه کاری انجام دهید; اگر نیاز به کمک بیشتری دارید، با پشتیبانی اپل تماس بگیرید  .

FaceTime در همه کشورها یا مناطق موجود نیست