اخبار آیفون

اپل چین را تهدید کرد

بدون دیدگاه

خطر محرومیت فروش آیفون اپل را در بازار چین را تهدید می‌کند، اپل امیدوار است با عرضه آپدیت برای iOS آیفون که منحصر به کاربران چینی است، از رخ دادن چنین اتفاقی جلوگیری کند.با سیبانه همراه باشید.

طی ماه گذشته میلادی، کوالکام و اپل وارد نزاعی جدید در کشور چین شدند; طی این نزاع حقوقی کولکام با دریافت حکم دادگاهی در چین، باعث ممنوع شدن فروش بعضی‌ از مدل‌های آیفون که پتنت نرم‌افزاری کوالکام را نقص می‌کنند شد.

اما این پایان ماجرا نبود و کولکام بعد از موفقیت نسبی در این پرونده; درخواست خود را مبنی بر توقف فروش تمام مدل‌های آیفون در خاک چین را مطرح کرد.

اپل و وکلای آن که نتوانسته بودند در دادگاه رای قاضی را کسب کنند; برای جلوگیری از فاجعه بزرگ دست به دامان توسعه‌دهندگان سیستم عامل iOS خود شدند تا با ارائه بروزرسانی جدیدی مانع از به ثمر نشستن تلاش‌های کولکام شوند.

شکایت کولکام از اپل به انیمیشن‌های اجرایی iOS مرتبط می‌شود و این شرکت ادعا کرده; اپل پتنت‌های این شرکت در چین را نقض کرده است.

اپل که خود همواره سایر شرکت‌ها را در دام پتنت‌های خود انداخته‌بود این بار شکست بزرگی از کولکام را پذیرفته است.

هم اکنون فروش مدل‌های آیفون ۷ و آیفون ۸ در خاک چین ممنوع شده است و کولکام قصد دارد; فروش تمام مدل‌های آیفون را در چین ممنوع کند.

اپل و وکلای آن نیز قصد دارند تا شروع دادگاه با عرضه بروزرسانی‌ها برگ برنده را در دادگاه داشته باشند.

 

 

این به‌روزرسانی نحوه بسته شدن اجباری اپ‌ها در iOS 12.1.2 را تغییر می‌دهد; که بر اساس آن‌ها اپ‌ها به جای سر خوردن به سمت بالا، در میانه صفحه ناپدید می شوند.

مقاله‌های مرتبط:

اما ماجرای اپل و کولکام به اینجا ختم نمی‌شود، کولکام معتقد است; تغییر فرمت و ابعاد عکس‌ها در آیفون نیز ناقض پتنت این شرکت است.

چندی پیش اپل تهدید کرده بود عدم فروش آیفون در چین عواقب جبران ناپذیری را بر اقتصاد این کشور خواهد گذاشت.

حال باید منتظر ماند و دید بروزرسانی ‌ها و مکاتبات اپل چه نتایجی را به دنبال خواهد داشت.

برای کسب اطلاعات بیشتر به صفحه رسمی اینستاگرام سیبانه و کانال تلگرام سیبانه مراجعه نمایید

 

        

فهرست
×