اخبار آیپداخبار آیفون

جیلبریک از دیدگاه متفاوت

بدون دیدگاه

اصطلاح جیلبریک بیشتر در مورد محصولات شرکت اپل مورد استفاده قرار میگیرد; بسیاری از منتقدان و رقبای شرکت اپل این شرکت را به سختگیری و عدم انعطاف در سیستم عامل متهم میکنند.

از این رو برخی برنامه نویسان یا در اصطلاح علمی توسعه دهندگان اقدام به جیلبریک سیستم عامل میکنند; حال ببینیم طی جیلبریک چه تغییراتی صورت میگیرد.

هر سیستم عاملی از یک سری کدهایی تشکیل شده که در حال ارتباط باهم هستند وقتی سیستمی جیلبریک میگردد; شخص میتواند به کد های اولیه سیستم عامل دسترسی پیدا کند.

با توجه به علاقه و توانایی خود در سیستم عامل تغییراتی ایجاد کند; از جمله این تغییرات ایجاد کردن قابلیت نصب برنامه هایی با فرمت دیگری از فرمتی که هنگام نصب برنامه از آیتونز روی دیوایس نصب میشوند; و یا ایجاد بلوتوث نرم افزاری جهت ارسال داده بین دستگاه های مختلف که عدم فعال بودن آن نیز توسط اپل نیازمند بررسی میباشد; که مجال مجددی را می طلبد; و یا ایجاد سیستم دلیوری هنگام ارسال پیام کوتاه. برای بررسی مزایا و معایب جیلبریک با سیبانه همراه باشید.

 

 

به صورت مختصر سعی گردید مواردی را که هنگام جیلبریک اتفاق می افتد; خدمت شما دوستان عزیز شرح دهیم.

حال در ابن بخش به بررسی مزایا و معایب جیلبریک خواهیم پرداخت; بحثی که مطمئنن برای کاربران محصولات اپل با اهمیت تر از مطالبی خواهد بود که در بخش ابتدایی این مقاله توضیح داده شد.

از مزایا شروع میکنیم به جرات میتوان گفت بیشترین مزیت جیلبریک شامل توسعه دهندگان و کسانی میگردد; که جیلبریک خاصی را ارائه میدهند تا کاربران، از این جهت که بسیاری از همین افراد اپل را مجبور به استخدام این افراد در اپل کرده اند.

جدا از این بحث از مزیت های جیلبریک میتوان دسترسی به سورس های نرم افزار های رایگان را برشمرد; به این صورت که شخص میتواند نرم افزار ها را به صورت رایگان استفاده کند; اینکه این برنامه ها به صورت صحیح و بدون کرش ( خارج شدن از برنامه هنگام اجرای آن) ایجاد میشوند یا خیر بحثی جدا میباشد;

از دیگر مزیت جیلبریک میتوان به اضافه شدن امکانات خاصی به سیستم از قبیل دلیوری و یا برخی امکانات دیگراشاره کرد; که در این زمینه نمیتوان منکر این شد که خود اپل گاهی از همین موارد جهت توسعه ی ios استفاده کرده است.

 

مقاله‌های مرتبط:

برخلاف اظهارات برخی دوستان جیلبریک مستقیما با امنیت دستگاه شما در ارتباط است و آنرا تهدید میکند.

اجازه دهید با مثالی ساده این مطلب را شرح دهیم. توجه کنید این مثال فقط به بررسی بعد نرم افزاری جیلبریک میپردازد این در حالیست که اوضاع میتواند بسیار خطرناک تر از این باشد.

فرض کنید نرم افزار خاصی را که یک مسنجر است; دانلود و روی دستگاه خود نصب کرده اید تمام برنامه هایی که شما از اپ استور خرید و نصب میکنید; تمام پارامتر های امنیتی آن ها توسط اپل تایید شده حال این نرم افزاری که شما نصب کرده اید; توسط چه کسی تایید شده؟؟

این نرم افزار در ظاهر یک مسنجر ساده است ولی میتواند در باطن تمام اطلاعات شما را به یک سرور خاصی انتقال دهد; یعنی همان ایرادی که برای سیستم عامل اندروید مطرح است; از این رو امنیت مهمترین بحث در مورد جیلبریک است.

ایراد بعدی که میتواند برای شما دردسر ساز شود کاهش شدید راندمان باتری دستگاه شما خواهد بود; با آپدیت ورژن سیستم عامل تغییراتی در میزان مصرف باتری مشاهده میشود حال شما سیستم عامل دستکاری شده را در نظر بگیرید.

اوضاع قابل پیش بینی خواهد بود; حال اگر امنیت و میزان مصرف باتری در مقابل استفاده رایگان از نرم افزار برایتان اهمیتی ندارید; این مساله را فراموش نکنید که کرش کردن برنامه ها از شایع ترین ایرادات سیستم عامل های جیلبریک شده است.

برای کسب اطلاعات بیشتر به صفحه رسمی اینستاگرام سیبانه و کانال تلگرام سیبانه مراجعه نمایید.

          

فهرست
×