اخبار آیفون

کدام کشورها بیشترین سهم را در تقاضای اطلاعات کاربران از اپل دارند؟

بدون دیدگاه

به تازگی گزارش شفافیت اپل خود را منتشر کرد، در این گزارش اپل که شامل جزئیات فراوانی است مشخص شده کدام دولت‌ها و شخصیت‌های حقیقی یا حقوقی دیگر چندبار درخواست دسترسی به اطلاعات کاربران را ز اپل کرده‌اند. با سیبانه همراه باشید.

با بررسی گزارش شفافیت اپل اولین نکته‌ای که جلب توجه می‌کند افزایش آمار درخواست‌‌ها از اپل است; این آمار نشان می‌دهد که دولت‌ها نسبت به نمونه‌ مشابه سال قبل درخواست‌های بیشتری را برای اپل ارسال کرده‌اند.

بحث دسترسی به اطلاعات کاربران از چند سال گذشته که سازمان FBI آمریکا درخواست دسترسی به اطلاعات کاربران اپل را کرده‌ بود; داغ‌تر از گذشته شده است.

 

 

در حال حاضر اپل بیش از ۱.۳ میلیارد دیوایس فعال در جهان دارد که این دیوایس ها شامل آیفون ، آیپد ، مک و سایر دیوایس‌های این شرکت می‌شود.

از این رو دولت‌ها، سازمان‌ها و شرکت‌های تبلیغاتی اپل را گزینه‌ای عالی برای کسب اطلاعات از کاربران می‌دانند.

بعد از پرونده FBI با اپل، اپل اعلام کرد نه به FBI و نه به هیچ سازمان و دولتی اجازه دسترسی به دیتای کاربران را نخواهد داد; اپل اعلام کرد اگر هم بخواهد اطلاعات را در اخنیار دولت‌ها قرار دهد نمی‌تواند; این کار را انجام دهد زیرا بر اساس پلتفرمی که سال‌ها برای راه‌اندازی آن زمان صرف کرده; هیچ اطلاعاتی در سرور‌های اپل ذخیره نمی‌شوند.

 سال گذشته ۳۲۳۴۲ مورد درخواست از سوی نهادهای مختلف به اپل ارسال شده است; که سهم دولت آلمان بیش از تمام دولت‌ها و سازمان‌هاست.

گزارش شفافیت اپل سعی کرده با شفافیت هرچه تمام این موارد را برای کاربران خود عمومی کند; تا کاربران آن بابت حفظ حریم خصوصی خود مطمئن شوند.

 

مقاله‌های مرتبط:

همچنین اپل در این گزارش اعلام کرده درخواست‌های بی شمار آلمان برای دسترسی به اطلاعات شخصی کاربران; بیشتر به علت دزدیده شدن

آیفون و سایر دیوایس‌های یاد شده بوده است.

در این لیست کشور ایالات متحده آمریکا مقام دوم را با ۴۵۷۰ درخواست کسب کرده; و بیشتر میزان درخواست را ثبت کرده است. 

اپل سعی کرده با انتشار این گزارش ارتباط خود را با کاربرانش را بیش از گذشته کند و  کاربران با مشاهده‌ی پیج شفافیت سازی این شرکت، بتوانند به مسئولین آن اعتماد کنند.

 

برای کسب اطلاعات بیشتر به صفحه رسمی اینستاگرام سیبانه و کانال تلگرام سیبانه مراجعه نمایید.

 

           

 

فهرست
×