اگر آیفون، آیپد یا آیپاد لمسی شما روشن یا خاموش نمیشود

اگر دستگاه شما یک صفحه ی یخ زده داشته باشد; هنگامی که آن را لمس می کنید، پاسخ نمی دهد یا زمانی که آن را روشن می کنید گیر می کند; یاد بگیرید که چه کاری انجام دهید.

اگر صفحه نمایش شما سیاه یا گیر کرده باشد.

اگر صفحه نمایش شما سیاه یا گیر کرده باشد; ممکن است مجبور شوید مجدد دستگاه خود را خاموش; روشن کنید. راه اندازی مجدد محتوای دستگاه شما را پاک نمی کند. شما می توانید دستگاه خود را مجددا راه اندازی مجدد کنید حتی اگر صفحه نمایش سیاه و سفید باشد یا دکمه ها پاسخ نمی دهند. این مراحل را دنبال کنید:

. در iPad Pro 11 اینچی یا iPad Pro 12.9 اینچی: دکمه افزایش حجم را فشار داده و به سرعت آن را آزاد کنید; دکمه Volume Down را فشار داده و به سرعت آن را آزاد کنید. سپس دکمه روشن / خاموش را فشار داده و نگه دارید تا دستگاه دوباره راه اندازی شود.

. در آیفون ۸ یا بالاتر: دکمه افزایش صدا را فشار داده و به سرعت آن را آزاد کنید; دکمه کاهش صدا را فشار داده و به سرعت آن را آزاد کنید; سپس دکمه سمت را فشار داده و تا نمایان شدن لوگوی اپل فشار دهید .

. در آیفون ۷ یا آیفون ۷ پلاس: دکمه Side و Volume Down را برای مدت حداقل ۱۰ ثانیه فشار دهید و نگه دارید تا لوگوی اپل را مشاهده کنید.

. در آیفون ۶S و قبل از آن، آیپد ،آیپاد تاچ :دکمه Home و دکمه سمت را حداقل ۱۰ ثانیه فشار دهید و نگه دارید تا لوگوی اپل را مشاهده کنید.

اگر دستگاه شما هنوز روشن یا خاموش نشده است!

دستگاه خود را به شارژ وصل کنید و آن را تا حداکثر یک ساعت شارژ کنید.

روشن نشدن آیفون

 

 پس از چند دقیقه، باید صفحه شارژ را ببینید.

مشکل روشن نشدن آیفون

اگر صفحه نمایش شارژ را در عرض یک ساعت مشاهده نکنید یا روی صفحه برق متصل شوید; جک، کابل USB  و آداپتور برق را بررسی کنید. اطمینان حاصل کنید که همه چیز به طور سالم بدون آسیب دیده وصل  شده است; ممکن است بخواهید یک کابل USB یا آداپتور برق دیگر را امتحان کنید.

اگر دستگاه شما هنوز روشن نمی شود،  ببینید چه کاری باید انجام دهید.

اگر آیفون شما روشن می شود; اما در هنگام راه اندازی گیر می کند

اگر در هنگام راه اندازی لوگو اپل یا صفحه قرمز یا آبی را مشاهده کنید; این مراحل را امتحان کنید:

۱. دستگاه خود را به یک رایانه وصل کنید و iTunes را باز کنید. اگر کامپیوتر ندارید; سعی کنید از یکی آن را قرض کنید یا برای کمک بهApple Store یا Apple Authorized Service Provider بروید .

۲. در حالی که دستگاه شما متصل است، آن را مجبور به راه اندازی مجدد کنید. 

. در iPad Pro 11 اینچی یا iPad Pro 12.9 اینچی: دکمه افزایش حجم را فشار داده و به سرعت آن را آزاد کنید. دکمه Volume Down را فشار داده و به سرعت آن را آزاد کنید. سپس دکمه روشن / خاموش را فشار داده و نگه دارید تا دستگاه دوباره راه اندازی شود.

. در آی فون ۸ یا بالاتر: دکمه افزایش صدا را فشار داده و به سرعت آن را آزاد کنید. دکمه کاهش صدا را فشار داده و به سرعت آن را آزاد کنید; سپس دکمه سمت را فشار داده و تا نمایان شدن لوگوی اپل فشار دهید .

. در آیفون ۷ یا آیفون ۷ پلاس: دکمه Side و Volume Down را برای مدت حداقل ۱۰ ثانیه فشار دهید و نگه دارید تا لوگوی اپل را مشاهده کنید.

. در آی فون ۶S و قبل از آن، آیپد ،آیپاد تاچ :دکمه Home و دکمه سمت را حداقل ۱۰ ثانیه فشار دهید و نگه دارید تا لوگوی اپل را مشاهده کنید.

۳. لوگو های اپل را باز نمی کنید; نگه دارید تا زمانی که صفحه حالت بازیابی را مشاهده کنید.

روشن نشدن ایفون

۴. هنگامی که شما گزینه ای برای بازگرداندن یا به روز رسانی می کنید; Update را انتخاب کنید. iTunes سعی خواهد کرد بدون پاک کردن داده های خود; iOS را مجددا نصب کند.

خاموش نشدن آیفون

 

 

iTunes نرم افزار را برای دستگاه شما دانلود می کند. اگر بیش از ۱۵ دقیقه طول بکشد; دستگاه شما از حالت بازیابی خارج می شود و شما باید مراحل ۲ و ۳ را تکرار کنید.

 


 

اگر برای حل روشن نشدن آیفون کمک بیشتری نیاز دارید

در صورت داشتن یکی از این موارد، با سرویس ( اپل تماس بگیرید 🙂

. بعد از شارژ، یک صفحه سیاه را می بینید; مجددا راه اندازی مجدد کنید یا مراحل این مقاله را دنبال کنید.

. یک صفحه سیاه را می بینید; اما می توانید هشدارها، صداها و ارتعاشات را بشنوید.

. صفحه نمایش سیاه و سفید باقی می ماند; اما هنگامی که دستگاه را خاموش کرده اید، دستگاه اخطار می زند و آن را به برق متصل کنید.

. صفحه نمایش شما روشن است; اما هنگامی که شما ضربه میزنید، یا حرکات دیگر پاسخ نمیدهد. 

. شما نمی توانید دستگاه خود را مجددا راه اندازی کنید زیرا دکمه شکسته یا گیر کرده است.

. دستگاه شما بر روی لوگوی Apple گیر کرده است، رنگ جامد را نشان می دهد یا در iTunes شناخته نمی شود.

فهرست