اخبار مکدسته‌بندی نشده

مایکروسافت قصد عرضه مرورگر Edge برای مک را دارد

بدون دیدگاه

شرکت مایکروسافت تصمیم دارد تا به زودی مرورگر اینترنتی اختصاصی خود را برای کامپیوترهای مک آماده عرضه کند; بر همین اساس کاربران سیستم عامل مک او اس به زودی می‌توانند; از مایکروسافت اج در کامپیوتر شخصی خود استفاده کنند. با سیبانه همراه باشید

مایکروسافت تا پیش از این اقدام به توسعه و عرضه مرورگر اج برای دستگاه‌های مبتنی بر سیستم عامل آی او اس کرده بود; و حالا این مرورگر قرار است برای مک او اس به صورت جداگانه آماده عرضه شود;کمپانی ردموندنشین از سال ۲۰۱۵ با توسعه و عرضه مرورگر اج تلاش داشته; تا با شرکت گوگل و مرورگر اینترنتی اختصاصی آن، یعنی کروم رقابت کند; بر این اساس مرورگر اج که برای اکثر دستگاه‌های همراه و دسکتاپ آماده عرضه شده است؛ حالا قرار است; برای دستگاه‌های مبتنی بر مک او اس نیز ارائه شود; تا مجموعه دستگاه‌های قابل پشتیبانی از آن کامل‌تر شوند.

 

مقاله‌های مرتبط:

مرورگر اج برای ویندوز ۱۰، اندروید، آی او اس و ویندوز فون آماده استفاده توسط کاربران شده و مایکروسافت تصمیم دارد; تا این نرم افزار کاربردی را برای سیستم عامل مک او اس نیز آماده عرضه کند. این کمپانی اعلام کرده; که توسعه مایکروسافت اج برای مک او اس برپایه مرورگر متن باز کرومیوم انجام شود.

کرومیوم پروژه متن باز شرکت گوگل برای توسعه مرورگر کروم است؛ با این حال شرکت مایکروسافت تصمیم دارد تا نسخه مک او اس مرورگر اختصاصی خود را بر پایه کرومیوم توسعه دهد و در عین حال با گوگل و مرورگر کروم رقابت کند.

گفتنی است که مایکروسافت تا پیش از این و مشخصاً تا ژوئن سال ۲۰۰۳ مرورگر اینترنت اکسپلورر را برای کامپیوترهای مک آماده عرضه کرده بود; اینترنت اکسپلورر مرورگر پیش‌فرض کامپیوترهای مک بین سال‌های ۱۹۹۸ تا ۲۰۰۳ بود و پس از آن شرکت اپل در توسعه Mac OS X Panther از مرورگر سافاری رونمایی کرد.

مایکروسافت اج به کاربران مک او اس این امکان را می‌دهد; تا اطلاعات خود را بین دستگاه‌های مبتنی بر اکوسیستم‌های متفاوت انتقال دهند.

برای کسب اطلاعات بیشتر به صفحه رسمی اینستاگرام سیبانه و کانال تلگرام سیبانه مراجعه نمایید.

 

        

فهرست
×