باتری آیفون و رابطه آن با راندمان iPhone شما

درک عملکرد و راندمان آیفون و ارتباط آن با باتری آیفون.

آیفون طراحی شده است تا یک تجربه ساده و آسان را ارائه دهد; به کمک ترکیب فن آوری و مهندسی پیشرفته این تجربه میسر شده است.

یکی از بخش‌های مهم در طراحی و توسعه آیفون فناوری باتری و عملکرد است; باتریها دارای تکنولوژی پیچیده‌ای هستند و متغیرهای زیادی بر روی عملکرد باتری و عملکرد آیفون تاثیر گذار است; تمام باتری های قابل شارژ مصرفی هستند و عمر محدودی دارند و در نهایت ظرفیت و عملکرد آنها کاهش می یابد به طوری که باید تعویض شوند; به عنوان مثال سن باتری; می تواند به تغییر در عملکرد و راندمان iPhone تاثیر گذار باشد.

ما این اطلاعات را برای کسانی که مایل به یادگیری بیشتر هستند تولید کردیم.

درباره باتری‌های لیتیوم یون بیشتر بدانید

در تولید باتری های آیفون از تکنولوژی lithium-ion استفاده شده است. در مقایسه با نسل های قدیمی باتری; باتری های لیتیوم یون شارژ سریع تر، عمر باتری بالاتر، قدرت بیشتری و وزن کمتری دارند; فناوری لیتیوم یون استفاده شده در باتری iPhone در حال حاضر بهترین تکنولوژی استفاده شده در آیفون می‌باشد;

در مورد باتری های لیتیوم یون بیشتر بدانید.

چگونگی افزایش و به حداکثر رساندن عملکرد باتری آیفون

“عمر باتری” مقدار زمانی است که یک آیفون و یا یک دیوایس اجرا می شود تا قبل از اینکه مجددا به شارژ شدن نیاز داشته باشد.


“طول عمر باتری” مقدار زمانی است که باتری خراب شده و نیاز به جایگزین شدن دارد; یکی از عوامل موثر بر عمر باتری و طول عمر باتری; ترکیبی از کارها و اقداماتی است که با آیفون و یا دیوایس خود انجام می دهید; مهم نیست که چطور از آیفون خود استفاده می‌کنید و یا چه کارهایی با آن انجام می‌دهید; راه هایی برای کمک به حداکثر رساندن عملکرد باتری آیفون شما وجود دارد; طول عمر باتری مربوط به “سن شیمیائی” باتری می‌شود.


سن شیمیایی باتری چیزی وسیع‌تر از آن گذشت زمان است و شامل عوامل متعددی می‌شود; این عوامل شامل تعداد چرخه شارژ و نحوه مراقبت از باتری است.


برای به حداکثر رساندن عملکرد باتری و افزایش عمر باتری این موارد و نکات را دنبال کنید. به عنوان مثال; زمانی که برای مدت طولانی قصد استفاده از آیفون خود را ندارید; باتری آیفون را در حالت نیمه شارژ نگه دارید. همچنین از شارژ و قرار دادن آیفون در محیط های گرم; از جمله قرار گرفتن در معرض مستقیم خورشید; برای مدت زمان طولانی اجتناب کنید.

سن شیمیائی باتری‌ها چه مقدار است

تمام باتری‌های قابل شارژ از مواد مصرفی تشکیل شده‌اند که بر عمر شیمیایی باتری‌ ها تاثیر گذار هستند.

در باتری های لیتیوم یون تعداد دفعات شارژ می‌تواند سن شیمیایی باتری را کاهش دهد; کاهش سن شیمیایی باتری باعث خواهد شد ظرفیت باتری شما برای نگه داری شارژ کاهش یابد; علاوه بر این، توانایی باتری برای ارائه حداکثر عملکرد و راندمان نیز ممکن است کاهش یابد.

ابرای اینکه iPhone بتواند از حداکثر توانایی باتری استفاده کند باید بتواند از تک تک سلول‌های باتری در هر لحظه ای استفاده کند; یکی از مولفه هایی که در قدرت لحظه ای باتری تاثیر می گذارد، امپدانس باتری است; باتری با امپدانس بالا ممکن است قادر به تامین توان کافی برای آیفون خود نباشد;

امپدانس باتری می تواند در صورتی افزایش یابد که باتری دارای سن شیمیایی بالاتر باشد; امپدانس باتری به طور موقت در حالت شارژ و در محیط سرد و در دمای پایین افزایش می‌یابد.هنگامی که عمر شیمیایی بالاتر می رود; افزایش امپدانس بیشتر خواهد بود; سیستم مدیریت قدرت توانایی باتری تخصیص این قدرت را به منظور حفظ عملیات جاری آیفون مدیریت می کند; هنگامی که این سیستم تشخیص دهد دیگر نمی تواند با توانایی موجود باتری سیستم مدیریت انرژی را مدیریت کند برای خاموش کردن آیفون خود را آماده می‌کند و این در حالی است که این خاموش شدن عمدی، ممکن است توسط کاربر غیر منتظره باشد.

 

جلوگیری از خاموش شدن غیر منتظره آیفون

در حالتی که شارژ باتری پایین، عمر شیمیایی باتری بالاتر و یا در محیط‌هایی با دمای سردتر; احتمال خاموش شدن غیر منتظره آیفون بیشتر است چنانچه این اتفاق به صورت افراطی و بیش از حد تکرار شود دیوایس به یک محصول غیر قابل اعتماد برای کاربر تبدیل خواهد شد و کاربر در هر لحظه نگران خاموش شدن غیر منتظره آن خواهد بود.

برای بیشتر آیفون‌های قدیمی و حتی آیفون ۷ و آیفون ۷ پلاس سیستم مدیریت باتری هر لحظه وضعیت باتری را مورد بررسی قرار می دهد تا مانع از خاموش شدن غیر منتظره ایفون ۷ و آیفون ۷ پلاس شما گردد; این سیستم مدیریت باتری تنها مختص آیفون است و برای آیفون‌های زیر اعمال می‌گردد; آیفون ۶ ، آیفون ۶ پلاس ، آیفون اس۶ ، آیفون ۶اس پلاس; آیفون SE ، آیفون ۷ و آیفون ۷ پلاس; باید توجه داشته باشید که این ویژگی مدیریت عملکرد باتری مخصوص iPhone است و برای سایر محصولات اپل اعمال نمی شود
با عرضخه نسخه ۱۲.۱ سیستم عاملiOS، آیفون ۸ ، آیفون ۸ پلاس و آیفون ۱۰ یا همان آیفون X شامل این ویژگی نیز خواهند شد،

این سیستم مدیریت عملکرد باتری با بررسی ترکیبی از دمای آیفون; شارژ باتری و امپدانس باتری کار می کند; سیستم عامل iOS به طور پویا حداکثر عملکرد برخی از اجزای آیغون مانند پردازنده و پردازنده گرافیکی را مدیریت می کند تا بیشترین بازدهی را در اختیار کاربر قرار دهد.

فعالیت سیستم مدیریت یکپارچه باتری برای مدیریت بهتر وضعیت باتری و جلوگیری از خاموش شدن غیرمنتظره آیفون می‌تواند در زمینه‌های زیر پر رنگ‌تر شده و منجر به تغییرات زیر گردد:

. کاهش نرخ فریم در هنگام پخش مولتی مدیا

. کاهش نور صفحه نمایش

. صدای بلندگو را تا ۳dB کاهش می دهد

. کاهش نرخ فریم در برخی از برنامه ها

. راه اندازی مجدد برنامه‌های موجود در پس زمینه به کمک مولتی تسکینگ

بسیاری از بخش های کلیدی تحت تأثیر این ویژگی عملکرد مدیریت باتری قرار نگرفته اند. برخی از این موارد عبارتند از:

. کیفیت تماس تلفن همراه و عملکرد عملکرد شبکه

. کیفیت تصویر و عکس گرفته شده

. عملکرد GPS

. سنسورها مانند ژیروسکوپ، شتاب سنج، فشار سنج

. سیستم پرداخت Apple Pay

باید توجه داشته باشید سیستم مدیریت باتری تلاش می‌کند تا به کمک مدیریت توان باتری و آیفون شما بیشترین راندمان و بازدهی را در اختیار شما قرار دهد; اما باید توجه داشته باشید که با توجه به مصرفی بودن باتری تعویض باتری فرسوده خود با باتری جدید می‌تواند بسیار مهم باشد

برای سیستم عامل iOS11.3 و بالاتر

در نسخه ۱۱.۳ و بالاتر سیستم عامل آی او اس; ویژگی مدیریت عملکرد به صورت دوره ای سطح مدیریت لازم را برای جلوگیری از خاموش شدن غیرمنتظره آیفون بررسی می‌کند تا شرایط جلوگیری از خاموش شدن غیر منتظره آیفون را بهبود بخشد; اگر وضعیت سلامت باتری بتواند نیازهای ضروری iPhone را پشتیبانی کند; میزان مدیریت عملکرد باتری آیفون کاهش خواهد یافت; اگر یک خاموش شدن غیر منتظره دوباره اتفاق بیافتد، مدیریت عملکرد باتری مجددا افزایش خواهد یافت; این ارزیابی در حال انجام است; تا امکان استفاده بهتری از آیفون و باتری آن فراهم می آورد.

آیفون ۸ و نسخه‌های بالاتر iPhone مانند آیفون X از آن از طراحی سخت افزاری و نرم افزاری پیشرفته تری استفاده می کند که تخمین دقیق هر دو نیاز انرژی و توان قدرت باتری را برای به حداکثر رساندن عملکرد کلی iPhone فراهم می کند. در نتیجه; مدیریت عملکرد باتری آیفون ممکن است کمتر بر آیفون ۸ و نسخه های بالاتر و جدیدتر آیفون مانند iPhone X تاثیرگذار باشد. با گذشت زمان; باتری های قابل شارژ در تمامی مدل های آیفون به لحاظ ظرفیت و عملکرد دچار افت می شودند و در نهایت باید با باتری جدیدی جایگزین شوند.

وضعیت سلامتی باتری آیفون

برای آیفون ۶ و بعد از آن، و در سیستم عامل iOS۱۱.۳ و بالاتر از ویژگی های جدیدی برای نشان دادن وضعیت سلامتی باتری iPhone طراحی و توسعه داده شده است; این ویژگی وضعیت باتری iPhone شما را بررسی کرده و آنرا در اختیار شما قرار می‌دهد; اگر باتری شما نیاز به تعویض دادشته باشد آنرا به شما توصیه خواهد کرد; برای دسترسی به این بخش می توانید از مسیر زیر اقدام کنید.

Settings > Battery > Battery Health

علاوه بر این، کاربران می توانند ببینند آیا ویژگی مدیریت عملکرد باتری که به صورت پویا حداکثر عملکرد iPhone را مدیریت می کند و مانع از خاموش شدن غیرمنتظره iPhone می‌شود در چه شرایطی کار می‌کند; این ویژگی تنها پس از خاموش شدن غیرمنتظره در iPhone با باتری کم قدرت; برای ارائه حداکثر قدرت لحظه ای فعال می شود. این ویژگی مربوط به آیفون ۶، آیفون ۶ پلاس، آیفون ۶s، آیفون ۶s پلاس، iPhone SE،آیفون ۷ و آیفون ۷ پلاس است.

با استفاده از iOS 12.1، آیفون ۸ ، آیفون ۸ پلاس و آیفون X نیز شامل این ویژگی می شوند; اما مدیریت عملکرد ممکن است به دلیل پیشرفته تر بودن سخت افزار و نرم افزار طراحی شده برای آنها با نسخه‌های قبلی iPhone مانند آیفون ۷ متفاوت باشد.

(توجه: با آپدیت سیستم عامل iOS به نسخه ۱۲.۱ در آیفون آپدیت شده ستگاه های ابتدا مدیریت عملکرد باتری iPhone غیرفعال خواهد بود و اگر دستگاه خاموش شدن غیر منتظره‌ای را تجربه کند، مدیریت عملکرد باتری iPhone فعال می شود.)

باتری آیفون

حداکثر ظرفیت باتری آیفون

بخش مدیریت سلامت باتری آیفون شامل اطلاعاتی در مورد حداکثر ظرفیت باتری iPhone و عملکرد حداکثر عملکرد آن نیز می‌شود.
ظرفیت باتری iPhone نسبت به زمانی که جدید بود اندازه گیری می شود; یک باتری iPhone با ظرفیت کمتر ممکن است ساعات کمتری را در اختیار کاربر iPhone از زمان شارژ شدن باتری قرار دهد.
یک باتری برای نگهداری ۸۰ درصد ظرفیت اصلی خود در سیکل ۵۰۰ دوره شارژ کامل برای کار در شرایط عادی طراحی شده است; گارانتی یکساله شامل پوشش خدمات برای یک باتری معیوب است; درباره چرخه شارژ باتری و یا سیکل شارژ باتری بیشتر بدانید.

مشخصات باتری آیفون

با توجه به اینکه که سلامت باتری آیفون شما در حال کاهش است; از این رو توانایی آن برای تامین حداکثر توانایی خود نیز کاهش می‌یابد; بخش کنترل سلامت باتری آیفون شامل یک قسمت برای بررسی عملکرد باتری آیفون است که در آن پیام های زیر ممکن است ظاهر شوند.

راندمان و بازدهی باتری آیفون شما عادی است

عملکرد باتری iPhone شما طبیعی است.

هنگامی که وضعیت باتری بتواند عملکرد عادی را پشتیبانی کند و ویژگی های مدیریت عملکرد را نداشته باشد، این پیام را مشاهده خواهید کرد:

باتری شما در حال حاضر پشتیبانی از عملکرد پیک عادی است.

 

علایم خرابی باتری آیفون

مدیریت عملکرد برای باتری آیفون اعمال شد

هنگامی که ویژگی های مدیریت عملکرد اعمال می شود، این پیام را مشاهده خواهید کرد:

این آیفون خاموش شدن غیر منتظره ای را تجربه کرده است; زیرا باتری آیفون قادر به ارائه توان ضروری نیست. مدیریت عملکرد برای جلوگیری از این اتفاق دوباره به کار گرفته شده است.

توجه داشته باشید که اگر مدیریت عملکرد را غیرفعال کنید; نمیتوانید آن را دوباره فعال کنید. اگر خاموش شدن غیرمنتظره رخ دهد; دوباره به طور خودکار روشن خواهد شد. گزینه غیرفعال کردن نیز در دسترس خواهد بود.

خالی شدن سریع باتری آیفون

وضعیت سلامت باتری آیفون ناشناخته است

اگر سیستم عامل iOS قادر به تعیین سلامت باتری iPhone شما نباشد، این پیام را مشاهده خواهید کرد:

این iPhone قادر به تعیین سلامت باتری نیست. یک ارائه دهنده خدمات مجاز Apple می تواند باتری را سرویس کند.

این اتفاق ممکن است به دلیل داشتن تعویض باتری آیفون با باتری نامناسب و غیر استاندارد باشد.

 

تعویض باتری آیفون

مدیریت عملکرد باتری آیفون خاموش است

اگر ویژگی مدیریت عملکرد اعمال شده بر روی باتری را در آیفون غیرفعال کنید; این پیام را مشاهده خواهید کرد:

این آیفون خاموش شدن غیر منتظره ای را تجربه کرده است; زیرا باتری قادر به ارائه توان ضروری ضروری نیست. شما مانع مدیریت دستیابی به عملکرد دستی شده اید.

اگر دستگاه یک خاموش شدن غیرمنتظره دیگر را تجربه کند; ویژگی های مدیریت عملکرد دوباره اعمال خواهد شد. گزینه غیرفعال نیز در دسترس خواهد بود.

باتری ایفون

سلامت باتری آیفون تضعیف شده است

اگر وضعیت سلامتی باتری به طور قابل توجهی کاهش پیدا کند، پیام زیر ظاهر خواهد شد:

سلامت باتری شما به طور قابل توجهی کاهش یافته است. ارائه دهنده سرویس مجاز Apple می تواند باتری را جایگزین کند تا عملکرد و ظرفیت کامل را بازیابی کنید.

این پیام یک مسئله حیاتی و امنیتی را نشان نمی دهد. باتری شما هنوز هم می تواند مورد استفاده قرار گیرد. با این حال; ممکن است مشکلات باتری و کاهش کارایی قابل توجهی را تجربه کنید. یک باتری جایگزین جدید تجربه شما را بهبود می بخشد.

مشخصات باتری آیفون 6

پیام مهم باتری آیفون

اگر پیام زیر را مشاهده کنید، به این معنی است که باتری شما در iPhone شما تأیید نمیشود. این پیام مربوط به آیفون XS، آیفون XS Max و آیفون XR است.

تأیید صحت اینکه این iPhone که شامل iPhone XS ، iPhone XS Max ، iPhone XR است دارای یک باتری اصلی اپل است در دسترس نیست.

برای چک کردن باتری خود، با ارائه دهنده سرویس مجاز Apple تماس بگیرید. اطلاعات بیشتر در مورد گزینه های خدمات شرکت اپل

کاهش مصرف باتری ایفون