امنیت اطلاعات فدا شدنی نیست.
با ویژگی‌های امنیتی شرکت اپل بیشتر آشنا شویم.

امن ترین اپ استور ایرانی

پسوورد / Password

از اولین آیفون تولید شده تا نسخه ۵ آن یا به عبارت دیگر آیفون ۵ رمز عبور تنها راه حفظ امنیت اطلاعات کاربران بوده است. این ویژگی آن چنان مهم و قدرتمند است که اگر کاربر اصول امنیتی رمز دهی مانند دوری از استفاده‌ی رمزهای ساده را رعایت کند امکان شکستن رمز هیچ آیفون ، آیپد و آیپاد میسر نخواهد بود.

امنیت اپ استور ایرانی

تاچ آیدی/ Touch ID

آیفون ۵ اس با بروزرسانی امنیتی جدیدی معرفی و عرضه شد.در این آیفون علاوه بر رمز عبور از اثرانگشت کاربران برای رمزگشایی نیز استفاده شد. این ویژگی امنیتی آنچنان قدرتمند است که اپل امکان خطای آنرا ۱ در بسیار پایین میداند. این ویژگی انقلابی باعث شد شرکت‌های رقیب نیز فورا به سراغ آن بروند اما هرگز نتوانستند امنیت آن را برای کاربران خود مشابه سازی کنند.

قویترین اپ استور ایرانی

فیس آیدی/ Face ID

آیفون X یا همان آیفون ۱۰ با شعار سلام بر آینده معرفی شد.اپل در این آیفون تکنولوژی جدیدی را با نام فیس آیدی جایگزین تاچ آیدی کرد. این ویژگی امکان استفاده از آیفون را به کمک تشخیص چهره میدهد. در حالی که به کمک عکس شما این قابلیت در دستگاه های اندرویدی به اشتباه می افتد سیستم فیس ایدی اپل عمق قیافه شما را نیز بررسی می کند تا بتواند تفاوت عکس با شخص واقعی را تشخیص دهد.

بزرگترین اپ استور ایرانی

اپ استور/ App Store

اپل قوانین سخت گیرانه ای را برای نرم افزارهای عرضه شده برای آیفون و آیپد اتخاذ کرده است.این سخت گیری‌ها در بخش امنیتی چند برابر نیز می‌شود.نرم افزارهای عرضه شده برای آیفون حتما باید به تایید اپل برسند از این رو امکان وجود بدافزار در نرم افزارها بسیار پایین است. از طرفی پلتفرم آی او اس به گونه ای طراحی شده که نرم افزارها در صورت داشتن بدافزار نیز امکان دسترسی به سایر بخش‌ها در آی او اس را نداشته باشند.

امنیت اپ استور ایرانی سیبانه

سیبانه اپ استور ایرانی/ Sibaneh

سیبانه با عرضه نرم افزارهای بررسی و تایید شده اپل این نوید را به کاربران ایرانی می‌دهد که در همانند کاربران سراسر دنیا به نرم افزارهای اورجینال دسترسی داشته باشند. برای استفاده از سیبانه نیازی به جیلبریک ( کرک و قفل شکستن ) آیفون و آیپد خود ندارید. به دلیل اورجینال بودن نرم افزارهای عرضه شده در سیبانه امکان بروزرسانی آنها برای کاربران نیز میسر شده است.