مشکلات آیفون در ایران

آیا آیفون و محصولات اپل در ایران کاربردی ندارند؟

آیفون ، آیپد ، مک بوک ، اپل واچ اپ استور از مهمترین و نام آشنا ترین محصولات اپل هستند که با آن آشنایی داریم. اپل بر این باور است که محصولات تولیدی این شرکت توانسته‌اند تاثیر شگرفی بر زندگی انسان داشته باشند و آنرا متحول سازند. دراین میان افرادی هستند که این باور اپل را به چالش می‌کشند و آنرا قبول ندارند.این افراد عموما به دو دسته تقسیم می‌شوند.

۱- افرادی که خود را لایق و شایسته استفاده از محصولات اپل نمی‌دانند.
۲-افرادی که تعصب و منافع آنها ایجاب می‌کند از اپل و محصولات اپل غولی بی شاخ و دم برای افراد ترسیم کنند.

محدودیت های اپل در ایران

آیفون گوشی خوبی است اما در ایران نمی‌توان از آن استفاده کرد.

هر دو گروه برای اثبات منطق خود به این جمله متوسل می شوند و در قامت یک کارشناس و منتقد این سخن را به زبان می آورند. اما کافیست از گروه یک بپرسید تاکنون چند ایفون استفاده کرده اند؟ و یا با چه محدودیتی در ایران برای آیفون مواجه هستند پاسخ آنها تنها سرخی صورت و تپق زدن‌های متوالی خواهد بود.

این جمله از دو زاویه قابل بررسی است. نسخت اینکه برخی محدودیت‌ها هیچ ارتباطی با شرکت اپل ندارد و تنها مختص کشور ایران نیست. برای نمونه قابلیت Apple Pay برای کشور ایران بسته نیست بلکه دستگاه های کارت خوان موجود در ایران مجهز به تکنولوژی NFC نیستند، علاوه بر این تنها کشور ایران نیست که امکان استفاده از اپل پی را ندارد.در کشور کانادا که اپل به صورت رسمی در آن فعالیت دارد فروشگاه‌های بسیاری وجود دارند که مجهز به کارت خوان های جدید و بروز نیستند.
این مساله زمانی جالب‌تر می‌شود که اگر به افراد منتقد و مدعی عدم کارایی آیفون در ایران از اپل پی صحبت کنید هیچ اطلاعی از آن ندارند.

معایب اپل

 آیفون ، آیپد و مک بوک بلوتوث ندارند!

مضحک و خنده‌دار ترین جمله‌ای که در مورد محصولات اپل وجود دارد. آیفون نه تنها به بلوتوث مجهز است بلکه از آخرین نسل آن نیز در آیفون XS استفاده شده است. دستگاه‌های اندرویدی که به وسیله‌ی بلوتوث به نقل و انقال عکس و فیلم و حتی نرم افزار می‌پردازند به جز انتقال ویروس و بازی با اعصاب و روان کاربر به واسطه کندی سرعت انقال چه مزیتی داشته‌اند.سیستم عامل آی او اس به واسطه امنیت بالا امکان انتقال مدیا از طریق بلوتوث به دستگاه‌های اندرویدی را ندارد ولی در عوض با سیستم AirDrop می‌تواند با سرعت ۲۵ MG/S انتقال فایل را انجام دهد.

محدودیت های ios

با داشتن آیفون به دسته‌ای از امکانات ویژه دسترسی خواهید داشت که استفاده کنندگان دستگاه‌های اندرویدی از آن محروم‌اند