حراج دست خط انیشتن

حراج دست خط انیشتن

فردا در شهر پاریس پایتخت فرانسه قرار است که یکی از نسخه‌های خطی نایاب مشهور ترین فیزیکدان نظری قرن ۲۰ یعنی دست خط آلبرت انیشتین به حراج گذاشته می‌شود. این  حراج دست خط آلبرت انیشتن مربوط به مطرح کردن نظریه نسبیت است. قابل ذکر است که این نسخه در حقیقت کارهای مقدماتی این دانشمند برای طرح نظریه نسبیت است و تخمین زده می‌شود که این دست خط به قیمت بسیار بالا و نجومی در مزایده پاریس به فروش رود. در این مقاله ما به عنوان تیم تخصصی بهترین اپ استور ایرانی سیبانه تلاش کرده ایم تا قیمت دست خط انیشتن  را به طور دقیق بررسی کنیم. با ما همراه باشید.

دست خط انیشتن

دست خط آلبرت انیشتن

همان طور که گفتیم فردا دست خط نایاب این دانشمندان عظیم در پاریس در مزایده ای به فروش خواهد رسید. طبق گزارشات به دست آمده قرار است قیمت دست خط انیشتن بین ۲ تا ۳ میلیون یورو باشد. آلبرت انیشتین این نوشته ۵۴ صفحه‌ای بین سال‌های ۱۹۱۳ تا ۱۹۱۴ در شهر زوریخ کشور سوییس به دوست و همکار خود «میکله بسو» نوشته است. پیدا کردن چنین سند ارزشمندی تقریبا غیرممکن است. اما حراج دست خط آلبرت انیشتن از لحاظ علمی برای حفظ و نشان داده شدن به آیندگان حائز اهمیت است.در سال ۱۹۲۱ میلادی، آلبرت انیشتین جایزه نوبل فیزیک را به دلیل خدمات ارزنده اش به فیزیک نظری و کشف کردن قانون اثر فوتوالکتریک از طرف آکادمی سلطنتی علوم کشور سوئد دریافت کرد.

او همچنین مشارکت‌های بزرگ دیگری در مطرح کردن به نظریه مکانیک کوانتومی فیزیک انجام داد. او پس از به قدرت رسیدن هیتلر به خاطر یهودی بودن از آلمان گریخت و در آمریکا پناهنده شد. دست خط های او توسط نیرو های اس اس سوزانده شدند. او سپس در سن ۷۶ سالگی در سال ۱۹۵۵ میلادی بر اثر خونریزی داخلی درگذشت. قطعا او یکی از بزرگترین دانشمندان تاریخ است که با نظریه های جنجالی خود تمام فیزیک را زیر و رو کرد. او تا آخرین ساعت های زندگی اش دست از نوشتن بر نداشت و امروزه نیز برخی از دست خط های آلبرت انیشتن در مورزه ها نگه داری می شوند. در نتیجه حراج دست خط انیشتن بسیار با ارزش است.

 

قیمت دست خط انیشتن

قیمت دست خط انیشتن

  • حراج دست خط انیشتن در پاریس

  • احتمال فروش با مبلغ بین ۲ تا ۳ میلیون یورو

  • وجود ۵۴ صفحه از این نوشته

  • مهم بودن اثر از لحاظ تاریخی، علمی و فرهنگی 

 

برای اطلاع از آخرین اخبار حوزه تکنولوژی و اپل، سیبانه را در اینستاگرام دنبال کنید :

اینستاگرام سیبانه

 

اپ استور ایرانی سیبانه ارايه دهنده نرم افزار‌های اورجینال و ایرانی با تضمین پایداری .

این هفته برنامه بیار برای ایفون   بسیار پربازدید بوده است.

برای نوشتن دیدگاه باید وارد بشوید.
فهرست
×