افزایش گرافیک بازی ها با ری تریسینگ

افزایش گرافیک بازی ها با ری تریسینگ

دنیای گیم های ویدئویی همواره دچار تغییر و تحولات است. این تغییرات مخصوصا طی چند سال اخیر به اوج خودذ رسیده است. شرکت های بازی سازی در تلاش هستند تا بتوانند با اضافه کردن قابلیت هایی خاص مرز  بین بازی و واقعیت کم رنگ تر کنند. نام این تکنولوژی رهگیری پرتو است که دنیای بازی‌ها را متحول کرده است. ری تریسینگ برای اولین بار توسط شرکت بزرگ انویدیا به حالت گسترده ای در دسترس کاربران محدودی قرار گرفته است. در حقیقت آنها با معرفی کارت گرافیک‌های RTX 20 افزایش گرافیک بازی ها با ری تریسنگ را وارد خانه‌ها کرده اند. اکنون با معرفی سری جدید این کارت گرافیک‌های RTX 30 آن‌ها را برای کل جهان قرار داده اند. در این مقاله ما به عنوان تیم تخصصی بهترین اپ استور ایرانی سیبانه تلاش کرده ایم تا کاهش مرز تخیل و واقعیت در بازی های ویدئویی را به طور دقیق بررسی کنیم. برای اطلاعات بیشتر با ما همراه باشید.

رهگیری پرتو و کیفیت بازی های ویدئویی

رهگیری پرتو و کیفیت بازی های ویدئویی

رهگیری پرتو یا به عبارتی «Ray Tracing» به صورت ویژه و خاص روی نور ها تمرکز دارد. این تکنولوژی جدید منابع نوری را ردیابی می کنند و با انعکاس آنها روی سطوح مختلف، با توحه به بافت آن سطح و مقدار بازتاب هر سطح رهگیری پرتو به نمایش در آورده می شود. در نتیجه با این عمل بازتاب‌های طبیعی در انواع اشیا نمایان می شود و از آن برای افزایش کیفیت بازی ها در تکنولوژی ری تریسینگ استفاده می کنند. در اصل رهگیری پرتو یک ابزار و سخت‌افزار بسیار ی را نیاز دارد تا بتواند بازی هایی با رزولوشن بسیار بالا را اجرایی کند. برخی از کارت های گرافیک شرکت انویدیا یعنی سری  RTX 3090 هم قادر نیستد که بسیاری از بازی‌هایی که با رزولوشن ۴K و ری تریسینگ در بهترین و بالاترین تنظیمات موجود با نرخ فریم ۶۰ را اجرا کند.

رقابت بین کمپانی های بازی سازی به شدت افزایش یافته است. در نتیجه باید آنها گزینه افزایش گرافیک بازی ها را با ری تریسینگ عملی کنند. اخیرا کمپانی بزرگ انویدیا با فناوری «DLSS» یا به عبارتی تکنولوژی یادگیری عمیق سوپر سمپل شده سعی دارد تا حد بالایی نرخ فریم از دست رفته در هنگام پخش بازی ویدئویی را جبران کند. روش کار این کمپانی این است که با تکنولوژی جدید خود عوض نمایش بازی با رزولوشن ۴K، آن را با رزولوشن FHD اجرا می‌کند. در مرحله بعدی با توانایی های خاصی به کمک یادگیری ماشینی، جزئیاتی عجیبی را به بازی اضافه می کند و رزولوشن گیم را دوباره به ۴K بر می گرداند.

 

ری تریسینگ

ری تریسینگ

 • افزایش  کیفیت و رزولوشن بازی ها

 • حساس به نور بودن رهگیری پرتو

 • نیاز به یک سخت افزار ویژه جهت استفاده از تکنولوژی ری تریسینگ

 • ارائه فناوری های جدید جهت استفاده از تکنولوژی رهگیری پرتو

 •  بازار به شدت رقابتی برای ساخت سخت افزار های مورد استفاده

 • پیشتاز بودن کمپانی بزرگ انویدیا در تولید قطعات متناسب با این فناوری

 • تبدیل رزولوشن 4k به FHD

 • تبدیل FHD به 4k به کمک یادگیری ماشینی و افزودن جزئیاتی عجیبی به بازی

   

 • برای اطلاع از آخرین اخبار حوزه تکنولوژی و اپل، سیبانه را در اینستاگرام دنبال کنید :

اینستاگرام سیبانه

 

اپ استور ایرانی سیبانه ارايه دهنده نرم افزار‌های اورجینال و ایرانی با تضمین پایداری .

این هفته برنامه بیار برای ایفون  بسیار پربازدید بوده است.

برای نوشتن دیدگاه باید وارد بشوید.
فهرست
×