پرتاب استارشیب

پرتاب استارشیب

همان طور که می دانید شرکت اسپیس ایکس توسعه راکت های استارشیپ را بر عهده دارد. این شرکت در حال گسترش بزرگترین راکت فوق سنگین در جهان را با امکان استفاده دوباره و سرعتی خیره کننده پیش می‌برد.  ایلان ماسک، مدیرعامل این شرکت فضایی است. قرار است که پرتاب استارشیب در اوایل سال آینده میلادی تجربه کند. ماسک این بیانات را در اولین جلسه مجازی مشترک با آکادمی ملی هیئت مطالعات فضایی و هیئت فیزیک و ستاره شناسی آمریکا درباره (پرتاب استارلینک در ژانویه) مطرح کرد. د در این مقاله ما به عنوان تیم تخصصی بهترین اپ استور ایرانی سیبانه تلاش کرده ایم تا اولین پرتاب اسپیس ایکس را به طور دقیق بررسی کنیم. با ما همراه باشید.

اولین پرتاب اسپیس ایکس

اولین پرتاب اسپیس ایکس

ایلان ماسک می خواهد که مقدمات اولین پرتاب اسپیس ایکس را تا اواخر این سال عملی کند. در نتیجه قرار است اولین پرتاب استارشیب در مدار کره زمین در ژانویه ۲۰۲۲ انجام شود.  همچنین او افزود که این پرتاب تنها پرتاب مداری سال نو نخواهد بود و شاره کرد که به احتمال قوی پرتاب های دیگری هم در سال ۲۰۲۲ میلادی به وقوع خواهد پیوست. اما از صحبت های ایلن ماسک در مورد پرتاب استارلینک در ژانویه می توان وجود یک ابهام را برداشت کرد. او می گوید: خطرات زیادی در رابطه با اولین پرتاب این راکت وجود دارد. خیلی می خواهم این کار را سریعا انجام دهم. اما نمی‌توانم به یقین بگویم که احتمالا موفقیت آمیز خواهد بود یا نه. ولی این قول را به جهانیان می دهم که ما در حال پیشرفت های عظیم هستیم.

اما می توان فهید که پرتاب استارلینک یک مانع بسیار قوی دارد آن هم اداره ارزیابی زیست محیطی هوانوردی فدرال (FAA) است. این اداره از قبل هم اعلام کرده بود که می خواهد تمام جوانب پرتاب استارلینک در ژانویه را بررسی کند و ظاهرا این بررسی ها تا ۳۱ دسامبر ۲۰۲۱ ادامه خواهد داشت. پس اگر همه جوانب طبق برنامه‌های ارائه شده ماسک پیش برود، نزدیک ترین زمان پرتاب استارشیب همان ژانویه باشد. پس از اولین پرتاب اسپیس ایکس قرار است برای کاهش هزینه ها، پرتاب‌های استارشیپ با قیمت ارزان‌تری نسبت به فالکون ۹ انجام شود.

پرتاب استارلینک در ژانویه

پرتاب استارلینک در ژانویه

  • احتمال اولین پرتاب استارشیب در ژانویه ۲۰۲۲

  • ادامه گفتگو ها با آکادمی ملی هیئت مطالعات فضایی و هیئت فیزیک و ستاره شناسی آمریکا درباره پرتاب استارشیب

  • در جریان بودن بررسی های اداره ارزیابی زیست محیطی هوانوردی فدرال (FAA)

     

  • برای اطلاع از آخرین اخبار حوزه تکنولوژی و اپل، سیبانه را در اینستاگرام دنبال کنید :

اینستاگرام سیبانه

 

اپ استور ایرانی سیبانه ارايه دهنده نرم افزار‌های اورجینال و ایرانی با تضمین پایداری .

این هفته برنامه اسپارس برای ایفون   بسیار پربازدید بوده است.

برای نوشتن دیدگاه باید وارد بشوید.
فهرست
×